Az olvasás számos jótékony hatással rendelkezik, és egy igazi könyvmoly szívesen bele is veti magát az újabb és újabb olvasnivalókba, azonban időről-időre felmerülhet bennünk a kérdés: hogyan tehetnénk az olvasást mindennapi szokásunkká?
Gyakran mondjuk: „Bárcsak több időm lenne olvasni.” Van egy jó hírünk! Nem kell korábban kelned, vagy hosszabbá tenned a napjaidat ahhoz, hogy mindennapi szokásoddá tedd az olvasást – legalább 1 óra van már most is a mindennapjaidban, amit erre fordíthatnál!
Mégis hogyan lehet ugyanannyi időből többet kihozni? A kulcs az, hogy értelmes dolgokkal töltöd fel az „üres” tevékenységeket. Számos olyan hétköznapi tevékenységünk van, amelyeket automatikusan, különösebb odafigyelés nélkül végzünk. Ilyen például a közlekedés, a várakozás, a sportolás vagy az otthoni teendők, mint a főzés vagy az étkezés. Miközben ezeket végezzük, bőven tudunk figyelni más dolgokra is. Ezeket az értékes perceket feltölthetjük olyan pozitív tevékenységekkel mint a meditálás, az online műsorok hallgatása vagy az olvasás.
A legfontosabb, hogy tudatosan figyeljünk a mindennapi „üresjáratokra”, és kitapasztaljuk, mikor tudunk több időt szánni az olvasásra. Lehet, hogy nálad az fog a legjobban működni, ha kimész sétálni egy hangoskönyvvel, vagy utazás közben olvasol, esetleg nyugodtan leülsz a kedvenc kávézódban – a lényeg, hogy csináld, hiszen ez csak szórakozás, arra pedig mindig öröm időt szakítani.