A három legbefolyásosabb kínai nő a huszadik században. Testvérek. Történetük negyven nyelven olvasható, de Kínában tiltott olvasmánynak számít mind a mai napig. Az egyikükből alelnök, a másikukból first lady, a harmadikukból az egyik leggazdagabb asszony lett.
A Nagytestvér, Kistestvér, Vöröstestvér a szerelem, háború, intrikák, bátorság, bűvölet, árulás megragadó története: elsöprő lendületű utazás Kantontól Hawaiin át New Yorkig, a Japánban és Berlinben meghúzódó száműzöttek negyedétől a forradalmárok moszkvai titkos találkozóhelyéig, a pekingi kommunista elit luxuslakásaitól a demokratizálódó Tajvan hatalmi útvesztőjéig. A kibontakozó sorsok, epikus és drámaian bensőséges jelenetek segítségével mutatja be Jung Chang a huszadik századi Kína kialakulásában jelentős szerepet játszó három kivételes nő életét.
A három nővér komoly előjogokon és dicsőségen osztozott, cserébe állandóan halálos veszélyekkel néztek szembe. Részük lett bátorságban, szenvedélyes szerelemben, csalódásban, szívfájdalomban. Érzelmileg közel maradtak egymáshoz még akkor is, amikor más-más politikai táborhoz csapódtak, és Csing-ling a nővére és húga világát igyekezett elszántan lerombolni.
Kína híres „három nővére”: a sanghaji Szung nővérek a hatalom közvetlen közelében élték az életüket, és kitörölhetetlen nyomot hagytak Kína történelmében, miközben az ország háborúkon, forradalmakon és földrengető átalakulásokon verekedte át magát.
Jung Chang a Vadhattyúk: Kína három lánya; a Mao: az ismeretlen történet (szerzőtárs: Jon Halliday) és a Ce-hszi anyacsászárné, avagy a királyi ágyas, aki modernizálta Kínát című könyvek nemzetközileg elismert szerzője. Műveit több mint negyven nyelvre lefordították, és több mint tizenötmillió példányban adták el szerte az egész világon, kivéve a szárazföldi Kínát, ahol tiltott irodalomnak számítanak. Jung Chang 1952-ben, Kínában született, 1978-ban költözött Nagy-Britanniába. Ma Londonban él.