Megjelent Kerényi Miklós Gábor új könyve, A zenés rendezés titkai.
Kerényi neve talán senkinek nem ismeretlen, aki otthon van a magyar operett és musical világában. Az ő vezetése alatt vált a Budapesti Operettszínház nemzetközi színvonalú intézménnyé, a zenés színház mint műfaj legkiemelkedőbb alkotásainak otthonává. Több mint két évtizeden át irányította az intézményt, jelentős változtatásokat hozva annak életébe. Munkásságát, mely nagy hatással volt a magyar színházi élet fejlődésére, valamint a musicalek népszerűsítésére, mindig is a hagyományok és az innováció kiváló ötvözése jellemezte.
Egyik legismertebb műve, a Rómeó és Júlia, a klasszikus Shakespeare-történet újragondolása modern zenei eszközökkel, hatalmas sikereket ért el, és új színt varázsolt a hazai musical műfajába; nem véletlen, hogy évek óta meghatározó eleme az Operettszínház repertoárjának. Ezenkívül olyan nagy sikerű műveknek volt még a rendezője, mint a Pillangókisasszony, az Elisabeth vagy a Csárdáskirálynő, melyek sok ember számára a legnagyobb kedvencek közé tartoznak.
Legújabb könyvében, A zenés rendezés titkaiban betekintést nyerhetünk a zenés színház kulisszái mögé. Az olvasók megismerhetik azokat a rendezői és kreatív folyamatokat, amelyek egy-egy musical előadásának megálmodásában és megvalósításában játszanak szerepet – közéjük sorolhatjuk például a darabválasztást, a szereplőválogatásokat, a próbákat.
Kerényi könyve természetesen nemcsak színházi szakemberek és rendezők számára lehet érdekes olvasmány, hanem minden olyan embernek, aki szeretné megismerni, miként épül fel és áll össze egy ilyen darab, és az író anekdotáin keresztül szeretné magát beleásni ebbe az igen különleges világba. Az olvasók számára új megvilágításba kerül a rendezői munka összetettsége, amely sokkal több, mint egy szórakoztató produkció létrehozása. Kerényi elméleti és gyakorlati szinten is segít megérteni, hogy mi tesz igazán különlegessé egy zenés darabot.
"Könyvemet szeretetttel ajánlom ifjú rendező és rendezőhallgató barátaimnak, lelkes gimnazistáknak és színpadról álmodó tanároknak, valamint a kulisszatitkokba szívesen bepillantó, zenés színházat szerető közönségnek." (Kerényi Miklós Gábor)