„Látom, hogy előttem is megnyílik egy új világ, és abban nincs hely a bűntudatnak.”
Az újraálmodók költői regénye egy New Orleans-i család női tagjainak a rabszolgaságtól a szabadságig vezető útját mutatja be három idősíkon. 1924-ben az idős asszonyt, Josephine-t láthatjuk, aki egy virágzó gazdaság büszke tulajdonosává vált, és éppen fia esküvőjére, majd unokája születésére készül. Szomszédjába költözik a társaságra vágyó Charlotte férjével, a fiatal fehér nő váratlan felbukkanása és közeledése azonban nem várt konfliktusokhoz vezet. Mindeközben Josephine visszaemlékezéseiben feltárul gyermekkora, a tizenkilencedik század közepi déli ültetvényes birtokok világa. A rabszolgaként dolgozó anyja és apja a titokzatos Újraálmodók vallási közösségét segítségül hívva készül a menekülésre és a felszabadulásra. 2017-ben pedig megismerhetjük az egyedülálló Avát, aki fiával betegeskedő, magányos nagymamájához, Marthához költözik, hogy gondozza őt. De a fehér földbirtokosok leszármazottjaként felnőtt asszony demenciája felgyorsul és leépülése közben egyre inkább felszínre kerülnek unokájával szembeni előítéletei. Mindeközben Ava megismerkedik dúlaként dolgozó anyja fiatal terhes lányokból álló körével is. Előbb-utóbb döntenie kell, hogy merre lép tovább az életében, követi-e ősei szavát a nőknek reményt és támogatást nyújtó közösségbe.
Az újraálmodók Toni Morrison és Alice Walker könyveit idéző világa érzékenyen mutatja be, milyen a napjainkban is jelenlévő elnyomás és a faji előítéletek közegében élni. Az álomszerűen egybefonódó három nő elegáns és történelmileg inspirált története a fekete nők és gyermekeik, valamint az anyaság és a kitartó újrakezdés regénye.
Margaret Wilkerson Sexton New Orleansban született és nőtt fel, kreatív írást tanult a Dartmouth College-ban és joghallgató volt a Berkeley egyetemen. Jelenleg Oaklandben él családájával. Első kötete A Kind of Freedom címmel jelent meg és rögtön felkerült a Nemzeti Könyvdíj hosszú listájára, majd elnyerte az Amerikai Könyvtárszövetség afroamerikai választmányának első regényért járó díját. Az újraálmodók megjelenése óta számos elismerésben részesült, többek közt a kizárólag női szerzőknek járó Janet Heidinger Kafka-díjat és NAACP Image-díjat nyert.