Megjelent Christopher Paolini legújabb könyve, a Fraktálverzum! Bár a regény az Álmok a csillagok közt előzménye, annak sem kell aggódnia, aki még nem olvasta Kira Navárez történetét, mivel enélkül is tökéletesen kerek sci-fi-élményben lehet részük. 2234-ben járunk, az Adamura felfedezi az anomáliát. A Talósz VII lakatlannak vélt bolygón egy 50 kilométer átmérőjű, kör alakú fekete folt sötétlik. Adamura kapitánya úgy véli, ez lehet az első bizonyíték az intelligens idegenek létezésére, így önként jelentkezőket gyűjt, akiket megbíz az üreg felderítésével. A feleségét gyászoló Alex Crichton xenobiológus is jelen van a hat ember között, akit végül a bolygóra küldtek. Négyen gyalog útnak indulnak, ketten a deszanthajóban maradnak. Ám hamar felszínre kerül, hogy nem lesz olyan egyszerű dolguk, mint gondolták volna; négyen négy különböző bolygóról jöttek, különböző traumákkal próbálnak megbirkózni, és az elszántságuk szintje sem egyezik, így nehezen találják meg a közös hangot, folyamatosan fokozódik közöttük a feszültség. Ahogy közelednek a fekete folthoz, egyre több kérdés vetődik fel bennük, például, hogy miért adja le az üreg magas frekvenciájú rádióhullámok 10,6 másodpercenként ismétlődő kisülését, vagy hogy a négy emberből vajon hányan fognak visszaérni biztonságban a hajóra?
Ha nagy rajongója vagy a thrillereknek, érdemes kezeid közé venned Éric Fouassier legújabb alkotását, az elmúlt évek legnagyobb francia krimisikerének, az Okkult ügyek irodájának második részét, A vikárius fantomját! A 19. század eleji Franciaországban járunk. Párizs a fény városa… és egyúttal az árnyékoké is. Az 1830-as júliusi forradalmat követően Lajos Fülöp országában kéz a kézben jár a liberális politika és az önkényuralom, ami az okkult ügyek irodájának létét is veszélyezteti. Szerencsére Valentin Verne, az iroda igazgatója nem adja könnyen magát. Ezúttal egy titokzatos médium után nyomoz, aki valamiféle természetfeletti erő segítségével életre kelti a holtakat. Szokatlanabbnál szokatlanabb dolgok történnek a városban, és ha ez nem lenne elég, persze a Vikárius sem tétlenkedik: Párizs utcáit holttestek lepik el.
Nargesz Mohammadi saját és sorstársai történetét mutatja be interjúkötetében. A Fehér kínzás – Bebörtönzött iráni nők igazsága beszámoló azoknak az iráni nőknek a történetéből, akiket bebörtönöztek, kínoztak, akik embertelen körülmények között kényszerültek élni az országukban fennálló nemi egyenlőtlenségi problémáknak köszönhetően.
„Ezt a bevezetőt otthon töltött eltávozásom utolsó óráiban írom. Nagyon rövid idő múlva kénytelen leszek visszatérni a börtönbe. 2021. november 16-án tizenkettedszer tartóztattak le, és életemben negyedszer magánzárkára ítéltek. Hatvannégy napot töltöttem magánzárkában az Iráni Iszlám Köztársaság Titkosszolgálati Minisztériuma által fenntartott Evin börtön 209. körletében. Ezúttal azért a könyvért kaptam a büntetésemet, amelyet a kezükben tartanak.”
Ha inkább a történelmi könyvek kötnek le, érdekes lehet számodra David Laws Auschwitz mártírja című regénye. 1938-ban, Münchenben kezdődik a történet, a konferenciára, amelyen Chamberlain brit miniszterelnök tálcán kínálja fel Csehszlovákiát Hitlernek. Két tiltakozó férfinak sikerül bejutnia az ülésre, akik szeretnének hangot adni ellenkezésüknek az összes érintett embert képviselve, egyikük viszont nem elégszik meg a szavak erejével, és fegyvert ragad. Ugrunk az időben, egészen 2013-ig. Az elismert történész, Emma Drake kíváncsian kutatja nagyapja, Bradley Wilkes történetét, akiről a családban mindenki oly keveset tud. De ki is volt Bradley? A két tiltakozó egyike, egy amerikai rádióriporter, a fegyveres ellenálló társa, akinek közvetlenül a müncheni békekonferencia után nyoma veszett. David Laws fordulatokkal teli történelmi thrillere a „mi lett volna, ha” kérdését járja körbe, és azt kutatja, mit tehet egyetlen ember a történelem erőivel szemben.
Agatha Christie-rajongók, figyelem! Colleen Cambridge Gyilkos mulatság című krimijében Agatha Christie házvezetőnőjének izgalmas életébe leshetünk bele. Phyllida Brightnak ezúttal nagy nevű krimiírók között kell megtalálnia a tettest. Agatha rendszerint házvezetőnőjével, egyben barátnőjével vitatja meg a bűnügyeket, amit Phyllida kifejezetten élvez és izgalmasnak talál. Bűntettekből pedig akadnak valódiak is, elvégre a szomszédos Listleigh-ben fura dolgok történnek. Először a pap életét oltják ki, majd a helyi templomban történik valami gyalázatos. A szörnyű eseményeknek bizonyára közük van az olyan elismert nevekből álló Nyomozóklub szervezésében megvalósuló novellaíró-pályázathoz, mint G. K. Chesterton, Dorothy L. Sayers és maga Agatha Christie. Egy közös koktélparti alatt újra lecsap a gyilkos, ami feladja a leckét Phyllidának, hiszen a vendégek nemcsak a fiktív gyilkosságok szakértői, hanem annak is, hogyan lehet büntetlenül megúszni a valódi emberölést.
Erich Maria Remarque Három bajtárs című regénye a weimari köztársaság végnapjaiba és a nemzetiszocializmus felemelkedésének időszakába viszi el az olvasót, érzékletesen mutatva be a két világháború közötti elveszett generációt. Egy nagyváros szélén három fiatalember tengeti mindennapjait. A világháborút ugyan túlélték, életük már nem olyan, mint volt: napról napra élnek, sorra járják a kocsmákat, és csak az egymás között kialakult barátságukban bízhatnak. Ám amikor az egyikőjük szerelembe esik, triójuk kibővül négy főre, és egy új jövő reménye csillan fel. De mernek-e vajon bízni annyi csalódás után?
Natalia Sherba fantasztikus világát csodás lények, álomjárók, kószák, fantomok, árnyragacsok, emberarcú, fekete ragadozó madarak és kártyázó rókák népesítik be – a cserfes, önmagát kötő sálról nem is beszélve! A Fenissa és az Álmos Ház elrepít minket Fenie álmainak országába, ahol az Álmos Ház úrnőjévé választotta, ezzel feje tetejére fordítva egész életét. Az Álomvalóság Új Uralkodói ugyanis szeretnék megkaparintani az ősi varázserővel és saját akarattal bíró rejtélyes házat, amiért nem félnek sötét praktikákhoz folyamodni, még akkor sem, ha a valóság átalakításától van szó! Vajon sikerül Fenie-nek kijutnia az álmok feneketlen mélységének fogságából, hogy rálelve saját varázserejére, valódi álomszövő váljon belőle?