Nincs engedélyezve a javascript.
mobius_brand_elemek6.jpg
Moobius online könyváruház | Az ország legjobb könyves ajánlatai
4 órája
Karácsonyi ajándékötletek nagyszüleidnek

Karácsonyi ajándékötletek nagyszüleidnek

Lepd meg szeretteidet!

Könyvajánló

A nagyszülők különleges helyet foglalnak el az életünkben: történeteket, bölcsességet és szeretetet adnak át nap mint nap. Karácsonykor pedig igazán jól esik viszonozni mindazt, amit egész évben kapunk tőlük.

Cikkünkben olyan könyveket ajánlunk, amelyek kifejezetten nagyszüleink számára jelenthetnek meghitt, tartalmas és valóban személyre szóló ajándékot. A nagymamáinknak megható, derűs vagy léleksimogató történeteket. A nagypapáinknak igényes, tartalmas olvasmányokat történelmi könyvekről és nagy felfedezésekről.

Háy János: A csokimikulásos lány

Ez a regény a fényt keresi: visszakapcsolja a gyerekkor lámpáit, és bejárja azt a valaha biztonságos világot, ahol minden egyszerűnek és magától értetődőnek tűnt. Ahol apa, anya, nagyszülők még pontosan azok voltak, akiknek szeretnénk látni őket. Aztán megjelenik a vágy a szabadságra, arra, hogy valaki más legyünk, mint akiket ismerünk.
A csokimikulásos lány finoman mutat irányt, egy belső turistajelzést arra az esetre, amikor újra közelebb szeretnénk kerülni önmagunkhoz.

A csokimikulásos lány

A csokimikulásos lány

Háy János
Európa Könyvkiadó, 2025.09.23.
Ez a regény keresi a fényt. Felkapcsolja a gyerekkor lámpáit és bejárja azt a valaha biztonságos világot, ahol még minden rendben volt. Apa, anya, nagyapa, nagymama – akkor még pont az volt, ami akarva volt. Csak később akar a gyerekkor szereplője valami mást. Másnak lenni, nem olyannak, mint akiket ismer.

Várak, várkastélyok a történelmi Magyarországon

Egy fotóalbum, amelyben a történelmi Magyarország várai és kastélyai páratlan módon mesélnek nemzeti örökségünkről. Kaiser Ottó fotográfus új albumában ezeket az impozáns építményeket járja végig, a budai vártól a Kárpátok eldugott várain át egészen az egykori végvárakig.

Várak, várkastélyok a történelmi Magyarországon

Várak, várkastélyok a történelmi Magyarországon

Kaiser Ottó
Alexandra Kiadó (A), 2025.11.14.
Híres családok, kíméletlen hatalmi harcok, véres ostromok és hősies helytállások: a történelmi Magyarország területén található várak, várkastélyok, illetve azok maradványai egyedülálló betekintést nyújtanak nemzeti örökségünkbe.

Stephen King: 11.22.63.

Három lövés dördül. John F. Kennedy, az Egyesült Államok elnöke halott.

Stephen King regénye nem pusztán zseniális időutazás és páratlanul izgalmas, váratlan fordulatokban gazdag történet, hanem a véletlenről, a választásainktól és a sorsról szóló tűnődés is. Letehetetlen.

11.22.63

11.22.63

Stephen King
Európa Könyvkiadó, 2016.
Dallas, 1963. november 22. Három lövés dördül. John F. Kennedy, az Egyesült Államok elnöke halott. Stephen King regénye nem pusztán zseniális időutazás és páratlanul izgalmas, váratlan fordulatokban gazdag történet, hanem a véletlenről, a választásainktól és a sorsról szóló tűnődés is. Letehetetlen.

Edward Rutherfurd: Kína

Kína: időtlen birodalom, amely több ezer év alatt dinasztiákat, háborúkat és megszállásokat élt túl.

A könyv a kínai történelem egyik legizgalmasabb korszakába kalauzol: abba az időszakba, amikor a magába zárkózó Kelet és a terjeszkedő Nyugat először ütközött egymással. Sodró lendületű, elképesztő részletességgel megírt kötet, tökéletes választás Rutherfurd rajongóinak és mindazoknak, akik szeretnék megérteni a világ egyik legfontosabb országának történetét.

Kína
Toplista

Kína

Edward Rutherfurd
Alexandra Kiadó (A), 2025.09.24.
Kína. Az időtlen birodalom, amely szinte mindent túlélt már több évezredes történelme során: egymással háborúzó dinasztiákat, véres polgárháborúkat, megszálló idegen hatalmakat.

Erich Maria Remarque: Nyugaton a helyzet változatlan

A Nyugaton a helyzet változatlan nem csupán egy háborús regény, hanem olyan könyv, amely után az ember máshogy néz a világra. Erich Maria Remarque tizennyolc évesen került a front poklába, és mindazt, amit ott látott, ebben a megrendítő történetben sűrítette össze. A kötet nem a hősiességről szól, hanem a háború valódi arcáról: a lövészárkok saráról, a túlélés vak ösztönéről és a bajtársiasság utolsó, halvány fényéről.


Az időtlen klasszikusból a Netflix 2022-ben nagy hatású filmadaptációt készített, amely újra világszerte ráirányította a figyelmet erre a megrendítő történetre.

Nyugaton a helyzet változatlan
Akciós termékek

Nyugaton a helyzet változatlan

Erich Maria Remarque
Alexandra Kiadó (A), 2023.02.21.
Erich Maria Remarque regénye rendkívül időszerű volt első megjelenése idején, 1929-ben, amikor már gyülekezni kezdtek az elsőnél is pusztítóbb második világégés viharfelhői, és legalább ennyire aktuális ma is, amikor néhány száz kilométerre Magyarországtól városok lángolnak és ágyúk dörögnek. Az embertelenség idejében az irodalom minden korábbinál fontosabb.