Nincs engedélyezve a javascript.
mobius_brand_elemek6.jpg
Moobius online könyváruház | Az ország legjobb könyves ajánlatai
tegnap
Kiadóvezetőnk októberi hónapköszöntője

Kiadóvezetőnk októberi hónapköszöntője

Kedves Olvasóink!

 

Októberrel hivatalosan is megérkeztünk az ősz szívébe, amikor egyre inkább vágyunk a nyugalmas, otthonos pillanatokra. Kiadóinkban azonban most is pezseg az élet – már javában készülünk a karácsonyi időszakra, hogy decemberre minden kedves olvasónk számára ott lapuljon a karácsonyfa alatt az a könyv, amelyre legjobban vágyik. Emellett örömmel jelentem be, hogy hamarosan az idei év valamennyi megjelenésének borítója felkerül az összes oldalunkra, hogy mindenki kedvére böngészhessen.

Büszkeséggel tölt el, hogy hónapok óta szerepelnek kiadóink könyvei a toplistákon – ez a rengeteg munka és az olvasóink bizalmának gyümölcse.

A Cinnamon Bun könyvesbolt
Toplista

A Cinnamon Bun könyvesbolt

Éldekorált

Laurie Gilmore
Colette
Toplista

Colette

Valérie Perrin
Az ég minden kékje
Toplista

Az ég minden kékje

Mélissa Da Costa
A számvetés

A számvetés

Éldekorált

Caroline Peckham, Susanne Valenti

Külön öröm számomra, hogy egyre több tehetséges magyar szerzőt is képviselhetünk, köztük Dobronay Lászlót, Hegedűs Noémit és Réczey Katalint, akik hiteles történeteikkel új színt visznek a kortárs magyar irodalomba.

Én jártam valahol...

Én jártam valahol...

Egy halálközeli élmény igaz története

Dobronay László
Ház a kelta keresztnél

Ház a kelta keresztnél

Hegedűs Noémi
A boszorkány lánya

A boszorkány lánya

Réczey Katalin

Ajánlom figyelmetekbe az ismét megrendezésre kerülő Őszi Margó Irodalmi Fesztivált és Könyvvásárt a Nemzeti Táncszínházban október 9. és 12. között. A legfrissebb hazai és nemzetközi könyvek, izgalmas beszélgetések, dedikálások és zenei programok várják az érdeklődőket. A fesztiválon több, az Európa Könyvkiadóhoz tartozó szerző is részt vesz, mint Vay Blanka, Pajor Tamás, Háy János és Pieter Waterdrinker, akik új köteteikkel és inspiráló gondolataikkal gazdagítják az eseményt.

Inkeri Markkula Budapestre érkezik!

A finn írónő és környezettudós a PesText 2025 Őszi Fesztivál vendégeként látogat Magyarországra. Második regénye, A soha fel nem engedő föld, idén jelent meg magyarul az Európa Könyvkiadó gondozásában.
A szerzővel november 7-én 18 órakor találkozhattok a Petőfi Irodalmi Múzeumban – a programon pódiumbeszélgetés, dedikálás és könyvvásárlás is várja az érdeklődőket.

Szeptember végén lezárult a nevezés a Moobius Kortárs Irodalmi Versenyre, amelyet immár negyedik alkalommal hirdettünk meg, hogy teret adjunk a pályakezdő íróknak. Hamarosan minden pályamű felkerül a Moobius felületére, ahol az olvasók szavazhatnak kedvenceikre. Hiszem, hogy a kortárs irodalom támogatása közös ügyünk, ezért biztatom olvasóinkat, hogy kövessék a versenyt, és támogassák szavazataikkal a feltörekvő alkotókat.

Egy kis őszi meglepetéssel is készültünk számotokra!

Október 8-ig jelentkezhettek az Alexandra Kiadó Facebook-oldalán futó nyereményjátékunkra, ahol egy szerencsés olvasónk választhat újonnan megjelent könyvesboxaink közül. A boxok nemcsak egy regényt rejtenek, hanem egy tematikus könyvjelzőt, egy stílusos vászontáskát, egy egyedi bögrét és egy 100% szójaviaszból készült illatgyertyát is. Sok sikert kívánok mindenkinek – remélem, a nyeremény igazi örömet hoz majd a szerencsés olvasónknak!

Ahogy beköszönt az ősz, illatgyertyáink és bögréink is magukkal hozzák a szezon meghitt hangulatát. Őszi illatok és különleges bögrék várnak minden kedves érdeklődőt az Alexandra home kínálatában. Örömmel látjuk, hogy a kedvenc termékeink gyorsan fogynak, ezért érdemes mielőbb körülnézni!

Emellett jó hír, hogy hamarosan megérkezik az új könyvjelzőkészletünk is – figyeljétek az oldalt, mert már ezen a héten bővül a kínálat!

Több könyvbemutatóval várunk titeket még az ősz folyamán. Különleges esemény lesz Dobronay László Én jártam valahol… című kötetének novemberi bemutatója, valamint Hegedűs Noémi első regényének, a Ház a kelta keresztnél bemutatója is, amelyet október 22-én ismerhet meg a közönség az Eötvös10 Művelődési Házban.
A szerző újságíróként és főszerkesztőként évtizedek óta dolgozik a magyar sajtóban, első könyve pedig a romantika és a misztikum árnyalatait egyesíti. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

A hónap másik nagy várakozása Caroline Peckham és Susanne Valenti világsikerű fantasysorozatának folytatása, A számvetés, a Zodiákus Akadémia harmadik része. A sorozat milliókat hódított meg világszerte, és most a magyar olvasók körében is óriási az érdeklődés: a kötet máris a Libri előrendelési toplistájának második helyén szerepel. Az új rész még látványosabb, érzelmesebb és szenvedélyesebb, mint az előzőek – hamarosan megjelenik magyarul a rajongók legnagyobb örömére.

A számvetés

A számvetés

Éldekorált

Caroline Peckham, Susanne Valenti
Alexandra Kiadó (A)
Várható megjelenés: 2025.10.30.
Zodiac Academy series, Zodiákus Akadémia
Kérdésedre a választ a holdfogyatkozás adja meg. De ha rálelsz az igazságra, ne hagyd, hogy hatalmukba kerítsenek az árnyak.

Ha csak egy könyvet ajánlhatnék ebben a hónapban, az a személyes kedvencem, Dobronay László Én jártam valahol… című kötete lenne. A szerző 1993-ban súlyos autóbalesetet szenvedett, négy és fél percre a klinikai halál állapotába került, majd két hétig tartó kómából tért magához. Első mozdulatával papírt és tollat kért, és reszkető kézzel ezt írta le: „Én jártam valahol…”
Ez a könyv megrendítő és elgondolkodtató módon mesél az élet határáról és az emberi lélek erejéről – minden olvasónknak szívből ajánlom.

Én jártam valahol...

Én jártam valahol...

Egy halálközeli élmény igaz története

Dobronay László
Alexandra Kiadó (A)
Várható megjelenés: 2025.
Dobronay László 1993. július 23-án reggel az akkori munkahelyére, a Magyar Televízióba tartott. Egy műszaki hiba következtében elveszítette uralmát az autója fölött, és fának ütközött.

További előrendelhető köteteink, amelyeket szívből ajánlok:

Harry Potter – 100 varázslatos tárgy

Harry Potter – 100 varázslatos tárgy

Káprázatos kellékek a filmek világából

Jody Revenson
Rózsák úrnője

Rózsák úrnője

Éldekorált

Briar Boleyn
Connor"s Claim -- Connor zsákmánya

Connor's Claim -- Connor zsákmánya

Éldekorált

Jolie Vines
Air Fryer kezdőknek

Air Fryer kezdőknek

Laurie Fleming
Tea a szellemeknek

Tea a szellemeknek

Chris Vuklisevic
100 álomba ringató mese

100 álomba ringató mese

Gyöngéd barbárok

Gyöngéd barbárok

Bohumil Hrabal
Az év természetfotói - Magyarország 2025

Az év természetfotói - Magyarország 2025

Stephen King kedvenc sorozata végre magyarul!

Megérkezett Michael McDowell modern horrorklasszikusa, Az árvíz, a Blackwater-sorozat első kötete. A történet 1919 húsvétvasárnapján indul, amikor az árvíz sújtotta Alabama állambeli Perdido városában kimentenek egy titokzatos nőt, aki azt állítja, átaludta az evakuálást. A város leggazdagabb családja befogadja, ám különös vonzalma a folyóhoz, és a sorozatos, megmagyarázhatatlan halálesetek lassan sötét árnyat vetnek a közösségre.
A déli gótika hangulatát idéző regény évtizedeket felölelő családtörténet, amely egyszerre lenyűgöző és hátborzongató – egy valódi irodalmi gyöngyszem a műfaj rajongóinak.

Az árvíz

Az árvíz

Michael McDowell
Európa Könyvkiadó, 2025.09.30.
The Blackwater Saga
1919 húsvétvasárnapján az árvíz sújtotta Alabama állambeli Perdido városának szállodájából kimentenek egy fiatal, szépségével is magával ragadó nőt, aki állítása szerint átaludta az evakuációt. A fűrészmalmokból élő település leggazdagabb családja veszi magához a papírjait elvesztő tanítónőt, aki csakhamar feleségül megy a vagyonos família örököséhez.

A hűvös őszi napokra tökéletes kikapcsolódás sikeres könyvünk, A Pumpkin Spice kávézó színezőkönyve is, mely egy bögre forró ital és egy meleg pokróc társaságában a legideálisabb módja a stressz levezetésének a mindennapi rohanás után. A könyv 40, kézzel rajzolt őszi jelenetet és szívmelengető mintát tartalmaz, miközben meghitt és vidám idézetek kísérnek végig az oldalakon.

A Pumpkin Spice kávézó színezőkönyv

A Pumpkin Spice kávézó színezőkönyv

Nicolette Cavern
Pioneer Books, 2025.09.30.
Eljött a bekuckózás ideje! Készítsd elő kedvenc ceruzáidat, puha pokrócodat és egy bögre pumpkin spice kávét, és indulhat az ősz!

További újdonságaink, amelyeket nem szabad kihagyni:

Győzelem a sakkban

Győzelem a sakkban

Levy Rozman
Kína
Toplista

Kína

Edward Rutherfurd
Ágról a levél
Toplista

Ágról a levél

Éldekorált

Misty Wilson
A menekülő ember

A menekülő ember

Stephen King (Richard Bachman)

Egész évben szeretettel várunk benneteket szépséghibás és akciós könyvvásárainkon, ahol már 100 forinttól több mint 15 000 kötet közül válogathattok – mert minden könyv megérdemli az esélyt, hogy olvasóra találjon.
Hamarosan elérhető lesz a még idén megrendezendő könyvvásárok időpontja és helyszíne is, hogy előre megtervezhessétek, hol találkozunk legközelebb.
Ha elsőként szeretnétek értesülni a vásárokról és az exkluzív lehetőségekről, csatlakozzatok az Alexandra könyvvásárok VIP Facebook-csoporthoz! A tagok első kézből kapnak híreket, bepillantást a kulisszák mögé, és értesülhetnek arról is, hogyan juthatnak VIP-belépőhöz a rendezvényeinkre.
Legyetek részesei egy közösségnek, amelyet ugyanaz a szenvedély köt össze: az olvasás öröme.

Bízom benne, hogy októberben is minden olvasónk talál magának egy történetet, amely feltölti, elgondolkodtatja, vagy egyszerűen csak örömet szerez számára a mindennapokban.
Ahogy rövidülnek a napok, és egyre hűvösebb az idő, talán még inkább értékeljük azokat a pillanatokat, amikor egy jó könyv társaságában pihenhetünk meg.
Mi pedig továbbra is azon dolgozunk, hogy ez az olvasással töltött idő minél tartalmasabb legyen – mert hisszük, hogy minden történet képes egy kicsit szebbé tenni a világot.

 

Szeretettel:

Matyi Alexandra