Konok Péter neve történész, publicista és fordítói munkásságából kifolyólag sokak számára ismerősen csenghet, de erős társadalomkritikai megnyilvánulásai is sok emberhez eljutnak. Fő szakterülete a huszadik századi baloldaliság története, erről két szakkönyvet és számos tanulmányt is publikált már. Magát „addikt szöveggyártónak” tekinti, aki elmondása szerint „ön- és társadalomterápiás szándékból” ír. A könyv a szerző olyan írásainak gyűjteménye, amelyek valahogy mindenhol kilógtak a sorból. Ebben az esetben viszont épp ez a közös bennük, ettől lesznek egy csoport elemei. „…ezek a szövegek mind kakukktojások, és így persze éppen ez bennük a közös: a mindigmásság folyamatossága.”
Bár a cím kissé nyomasztónak tűnhet, összességében Konok Péter célja a szórakoztatás – a komor hangnem viszont néha elkerülhetetlen a kritikai szemlélet megnyilvánításához; főleg, ha valós, és nem torz tükröt akarunk vele mutatni az embereknek, az országnak, a társadalmunknak. A humor és a kíméletlen társadalomkritika ízléses keveréke, egy szórakoztató, de igazán tanulságos olvasmány, amit érdemes az embernek a kezébe vennie.
Amíg pedig várakozunk az előrendelésünkre, a szerző más írásait is fellapozhatjuk: kitűnő választás lehet például a szintén elég friss, júniusi megjelenésű Hol itt fájt, hol ott fájt című publicisztika, amely hasonló koncepció köré épült.
Az érdeklődőknek érdemes ellátogatniuk szeptember 28-án a 29. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválra, ahol a zenés könyvbemutató után dedikáltathatnak is a megjelentek!