1919 karácsonya, Anglia. Az erőszakos, élősködő nagybátyjával és agyonhajszolt anyjával együtt nyomorban élő Louisa Cannon szebb életről álmodik, lehetőség szerint minél messzebb Londontól. A megváltást a fiatal lány számára az Oxfordshire gyönyörű vidékén található főúri Mitford házban kínálkozó munkalehetőség jelenti, ahol a Mitford gyerekek mellé keresnek szolgálót. Louisa ezzel nemcsak biztonságba kerül, de a 16 éves, éles eszű és éles nyelvű Nancy bizalmasává is válik.
A környéket eközben egy hátborzongató rejtély tartja lázban: a legendás ápolónő, Florence Nightingale keresztlányát, Florence Nightingale Shore-t fényes nappal brutálisan meggyilkolják egy vonaton. A szövevényes ügybe Louisa és Nancy is belekeveredik, de mit tehet két fiatal lány egy olyan gyilkossal szemben, aki bármire képes, hogy elkerülje a lelepleződést?
„Egy valódi gyilkosság, egy valódi család és egy vadonatúj krimi hősnőjének története fonódik össze egy izgalmas és rendkívül élvezetes olvasmánnyá. Imádtam.” – Julian Fellowes, a Downton Abbey és a Belgravia alkotója és írója
Jessica Fellowes regénye egyszerre idézi meg Agatha Christie klasszikus bűnügyi történeteit és a Downton Abbey hangulatát. A Mitfordi rejtélyek az elmúlt évek egyik legnagyobb nemzetközi sikert arató brit krimisorozata, mely egy valódi, megoldatlan gyilkosságon alapul. A klasszikus krimik rajongóinak kötelező olvasmány!
A New York Times bestsellerszerzője, Jessica Fellowes tollából származó Mitfordi rejtélyek egy aranykori stílusú, korhű részletekben bővelkedő krimisorozat, amely a legendás Mitford-házban játszódik, és a sorozat minden könyvében a hat lenyűgöző és híres Mitford-nővér egyike szerepel.
Érdekesség, hogy a könyvsorozatban szereplő Mitford-család egy valóban létező angol arisztokrata család volt, amelynek székhelye a Northumberland régióban található Mitfordban helyezkedett el. A család több feje is Northumberland fő sheriffjeként szolgált, azonban a klán az 1930-as években vált különösen ismertté a hat Mitford-nővér miatt, akik koruk ünnepelt és időnként botrányos alakjai voltak. A The Times újságírója, Ben Macintyre a következőképpen jellemezte őket: „Diana fasiszta; Jessica kommunista; Unity Hitler-szerető; Nancy regényíró; Deborah hercegnő, Pamela pedig szerény baromfi-szakértő.”
„Downton Abbey-rajongók, örüljetek! A Mitfordi rejtélyek a vidéken élő arisztokraták életébe nyújt betekintést, pompás ruháikkal, ékszereikkel, előkelőségükkel és modorukkal együtt.” – The Globe and Mail