Egy szarkasztikus, fanyar iróniájú és hátborzongatóan hideg logikájú mesterdetektív, valamint a szépség és a költészet sötét képzeletű szerelmese fog össze a bűn feltárása és az igazság kiderítése érdekében.
Ki állhatna e világon az útjukba? És a túlvilágon?
1830 októberének végén felakasztva találják Leroy Fry kadétot az Egyesült Államok Katonai Akadémiája, a Hudson-felföldi West Point lezárt területén. Az öngyilkosság kizárva, mivel az áldozatot brutálisan meggyalázták: kivájták a szívét a mellkasából.
Az akadémia jó hírének megőrzése – és egyáltalán: fennmaradása – miatt a létesítmény vezetője a nyugdíjas éveit a közeli településen, Buttermilk Fallsban élvező egykori New York-i rendőrnyomozót, Augustus Landort kéri fel az eset felderítésére és a tettes vagy tettesek kézre kerítésére. A szigorú szabályok szerint működő katonai bázison azonban nincs könnyű dolga a feleségét és a lányát is a közelmúltban elvesztő bűnüldözőnek.
Ám akad egy önjelölt, nem kevés önbizalommal – és nem mindennapi koponyával – rendelkező, ékesszóló, ugyanakkor meglehetősen szószátyár segítője: az első évfolyamos Edgar Allan Poe kadét személyében.
Bayard történelmi krimijében zseniális módon elevenedik meg a XIX. század első harmadának Amerikája és annak történetileg pontosan ábrázolt katonai akadémiai közege – ahogy „a detektívtörténetek atyja” hányatott életpályájának korai szakasza, nemkülönben romantikus-misztikus költészete és elbeszélő prózája is.
A hátborzongató krimi már önmagában is lenyűgöző olvasmány, ám a Poe-életmű ismerőinek, tisztelőinek és rajongóinak igazi ínyencséggel szolgál.
A misztikus thrillerből az Őrült szív rendezője, Scott Cooper forgat Netflix-filmet az Oscar- és Golden Globe-díjas Christian Bale főszereplésével.
Louis Bayard (1963) amerikai író, újságíró, a George Washington Egyetem oktatója. Mr. Timothy című, 2003-ban megjelent viktoriánus thrillerjét, melynek címszereplője nem más, mint a Charles Dickens Karácsonyi ének-éből megismert és már felnőtt Pici Tim, mind a New York Times, mind a People magazin az év legjelentősebb és legjobb könyvei közé választotta. Az Azok a halványkék szemek című regényét az amerikai Edgar Allan Poe-díjra és az angol Detektívtörténet-írók Társasága által az adott év legjobb bűnügyi történetének adományozott „Gyilkos tőr”-díjra is jelölték.
„Intenzív és lebilincselő regény. Ez a szépen kidolgozott detektívtörténet messze felette áll az utóbbi idők valamennyi próbálkozásának, amelyek Poe-nak kívántak emléket állítani.” – Publishers Weekly
„Aprólékosan megtervezett és teljesen magával ragadó. Mintha egy elveszett klasszikust olvasna az ember. Bayard új életet lehelt a történelmi regénybe, és majdhogynem szemtanúként eleveníti fel a tizenkilencedik századot.” – New York Times Book Review