Sokszor nincs is kellemesebb annál, mint a nyugodt és meghitt karácsony ideje alatt egy könyvvel a kezünkben egy-egy történetbe burkolódzni. Ebben a karácsonyi ajánlónkban öt olyan könyvet gyűjtöttünk össze, amikre a történelem kedvelőinek mindenképpen érdemes egy pillantást vetniük, és persze karácsonyi meglepetésnek is tökéletesek lehetnek a fa alá.
140 különleges, külön a könyvhöz készült térkép, amely nemcsak napjaink állapotát mutatja meg, hanem a múlt és a történelem tekervényes ösvényeit járja végig az olvasóval. Részletgazdag és áttekinthető idővonalak, izgalmas leírások és történetek egészítik ki az önmagában is elképesztő térképeket, melyek a történelem szinte összes sorsfordító pillanatát sorra veszik, az ősi civilizációk hanyatlásától a pestisjárványokig, valamint a napjainkat meghatározó problémákig.
Az idén elhunyt és már életében legendává vált II. Erzsébet királynő és a királyi család tagjainak életébe vezet be ez a számos lenyűgöző fényképekkel, festményekkel illusztrált könyv. Nemcsak a család életébe, de a brit monarchia történetébe is betekintést nyerhet az olvasó az V. századtól kezdve egészen III. Károly uralkodásáig.
És persze születésétől haláláig végigkövethetjük II. Erzsébet életét, exkluzív, szívbe markoló fotók révén lehetünk szemtanúi a királynő teljes életútjának.
Egy fiú és egy lány holtan Moszkva utcáin 1945-ben. Vajon baleset vagy gyilkosság? Sztálin elleni összeesküvés vagy a hatalom cselfogása? Egy vizsgálat, ami családokat szakít szét, kamaszok, akikből könyörtelenül kényszerítettek ki vallomásokat, és egy szerelmükért küzdő szerelmespár. Egy politikai thriller, sodró lendületű történelmi regény a sztálini rezsimről és összezúzott emberi sorsokról.
Simon Sebag Montefiore Moszkva-trilógiája felejthetetlen utazás a cári Oroszország végnapjaitól egészen Sztálin Szovjetuniójáig.
Egy lebilincselő családtörténet, pszichológiai krimi, történelmi kalandregény, amely a generációk közötti megértésre törekszik. Megpróbálja feltérképezni, hogy mik működtek a minket megelőző generációkban, milyen félelmek, kényszerek, vágyak vezérelték őket? A regény ennek a múlt és múlt által befolyásolt jelennek a megértésére tett kísérlet. Miközben a második világháborútól napjainkig és a világ legkülönbözőbb pontjain keresztül szeli át az olvasó térben és időben is a különböző síkokat ezen a letehetetlen történeten keresztül.
Lidia hároméves volt, amikor deportálták Auschwitzba, ahol tizenhárom hónapot töltött a „halál angyalának” is nevezett, Joseph Mengelének a kísérleti alanyaként. A tábor felszabadítása után egy lengyel asszony fogadja be, de él a remény benne, hogy egyszer vér szerinti édesanyját is viszontláthatja. Ez a regény nem más, mint egy mindennél hangosabb kiáltás, egy tanúságtétel, hogy ilyen embertelenség soha többé ne történhessen meg.
Rövidebb terjedelme és írásstílusa miatt A kislány, aki képtelen gyűlölni ideális olvasmány lehet fiatalabb olvasók számára is.