Megjelent Andrew Roberts legújabb könyve, A háborúvezetés művészete. Az érdekfeszítő kötetben Roberts kilenc nagy hatású modern kori vezetőt elemez.
Napóleon, Churchill, Hitler, Margaret Thatcher – különböző korokban éltek, különböző személyiségek voltak, más háborút vívtak. Mi köti össze őket? Mi tesz igazán naggyá egy vezetőt korokon és kultúrákon át?
Az aprólékosan kutatott és lebilincselően megírt A háborúvezetés művészetében Roberts összetett és részletes portrékat mutat be az olvasóknak azokról a vezetőkről, akik különböző taktikával és fegyverekkel közelítették meg a háborút, de mindannyiuk szeme előtt a győzelem lebegett. Ezek a jellemrajzok fontos leckéket kínálnak a vezetésről a küzdelem, a nyugtalanság és a viszály idején. A szerző feltárja azokat a tulajdonságokat, amelyek még a legígéretesebb vezetőket is kudarcra ítélik, valamint azokat, amelyek a győzelemhez vezetnek. Mi kell ahhoz, hogy valaki jó vezető legyen – intelligencia, empátia, karizma vagy gátlástalanság és őrült mértékű önbizalom? Vagy valami teljesen más?
A Churchill I–II. – Kéz a kézben a sorssal szerzője rá jellemző éleslátással és lendületes stílussal deríti fel a diadalok és kudarcok hátterében rejlő okokat és a győzelmek árát.