Andrea Bartz, a menő New York-i újságíró fordulatos thrillereivel vált világszerte ismertté. Legnagyobb sikerét az Itt sem voltunk című regénnyel aratta, ami 2021 nyarán olyan nagyot szólt, hogy Reese Witherspoon teljesen ráfüggött, a Netflix pedig azonnal lecsapott a filmes jogokra. Viszont azt kevesen tudják, hogy az Itt sem voltunk amerikai borítóján szerepelt egy marketingcélú kiírás: „A The Lost Night és a The Herd szerzőjétől” – ugyanis Bartz korábban már írt két brutál izgalmas bestsellert. Most pedig közhírré tétetik: a The Herd megjelent magyarul is, A tökéletes nők társasága címen!
„A tökéletes nők társasága az elejétől a végéig lüktet a feszültségtől.” - (Goodreads, olvasói vélemény)
De persze ne ítéljünk borító alapján – pláne, ha az egy másik könyv borítója. A sztori középpontjában egy New York-i elit klub áll, a Herd, amibe csak a nők színe-java léphet be. Hana régi tagja ennek a klubnak, sőt, a legjobb barátnője maga Eleonor Walsh, a híres-neves alapító. Éppen ezért, most hogy Eleonor hatalmas bejelentésre készül, Hanának kell gondoskodnia róla, hogy a nagy pillanat tökéletesen sikerüljön. Hana profi, tehát minden flottul megy. Egyetlen apró kivétellel: Eleonor Walsh eltűnik, és kitör a káosz. Minden tagnak megvan a maga elmélete, hogy vezetőjük miért lépett le, de a rendőrség meghúzza a váratlant: szerintük bűncselekmény történt, és az összes tökéletes nő tökéletes gyanúsított.
„Mintha a Social Network – A közösségi háló tele lenne nőkkel, Andrew Garfield pedig egy dühöngő gyilkos lenne: ilyen ez a könyv. És ezt jó értelemben mondom, mert iszonyatosan élveztem.” - (Goodreads, olvasói vélemény)
Lepereg hát a tökéletesség máza, és a könnyed thriller sorai közt egy érett, gondolatdús történet bontakozik ki, amit Hana és húga, Katie nézőpontján keresztül követünk végig. Mindent átsző, sőt gúzsba köt a titkok hálója, senki sem teljesen őszinte a múlttal kapcsolatban, pláne nem Eleonor, hiszen a tökéletességnek ára van. A kérdés csak az, hogy mekkora...
De persze nem kell megijedni! Ugyan a sorok közt minden nagyon bonyolult, olvasóként azonban szórakoztató is. Peregjen csak le a tökéletesség máza, tomboljon a káosz – mi pedig dőljünk hátra egy doboz popcornnal, mint Michael Jackson a híres GIF-ben, és élvezzük, hogy történik végre valami.