Kedves Olvasóink!
Az elmúlt két hónap mérsékelt nyugalma után most újból elindult egy mozgalmasabb, rengeteg izgalommal, előkészülettel, egyeztetésekkel és megjelenésekkel teli periódus az Alexandra Kiadócsoport életében. Minden percét élvezem ezeknek az időszakoknak, hiszen a munkámba (ami egyben a szenvedélyem is) belefektetett energia és figyelem rövid időn belül megtérül, rengeteg pozitív visszajelzés ér, ami még tovább ösztönöz engem. Végtelenül hálás vagyok nektek, akik a mai felgyorsult világunkban időt szántok egy minőségibb feltöltődésre, akik nem az instant pillanatokat keresitek, hanem a könyveink által adott élményeket és értékeket erősítitek. Hiszem és bízom abban, hogy az erre való igény tovább növekszik majd, és ezzel egyenesen arányosan az értő és könyvszerető olvasók tábora is.
Nem is szaporítom a szót, irányuljon hát a fókusz a frissen megjelent és az előrendelhető köteteinkre!
Millie Bobby Brown számos újdonságot tartogat így rögtön az év elején, hiszen hamarosan két könyv is a könyvesboltok polcaira kerül, melyekhez köthetjük a nevét. A hercegnő és a sárkány történetében egy apró fejedelemség örökösnőjeként küzd a viszontagságokkal, a népét fenyegető sárkánnyal és királyságának bebetonozott és elavult hagyományaival szemben. A történetből kiderül, hogy vajon képes-e leküzdeni a fiatal lány a rá váró nehézségeket.
A tehetséges 20 éves brit színésznő azonban nem elégszik meg a kiváló filmszerepek sokaságával, így saját maga által írt könyvét is nemsokára a kezünkben tarthatjuk. A Tizenkilenc lépcsőfok nem egy könnyed olvasmány, bár a gyengéd érzelmek itt is helyet kapnak majd. Az igaz történetet alapján íródott regény a második világháború legnagyobb angliai civil katasztrófáját dolgozza fel, amelynek borzalmait átszövi egy romantikus szerelmi szál.
És ha már a romantika irányába kanyarodtam, rögtön meg is ragadom az alkalmat, hogy megemlítsem: Lucy Score Knockemout-sorozatának befejező része már elérhető, ezzel végleg pont kerül a nyughatatlan kisváros történéseire. Az írónő a harmadik részben sem okoz csalódást, utánozhatatlan stílusa, atmoszférateremtő képessége, a karakterek egyéni megformálása minden alkalommal magával ragadja az olvasót.
Külön öröm, hogy a több millió példányban elkelt trilógiának sikere mellett az MGM Studios csapata sem tudott elmenni, így a közeljövőben már sorozatként is élvezhetjük a Morgan család körül zajló kusza események sokaságát.
Azonban nem csak ezeket a megjelenéseket övezi hihetetlen érdeklődés, hiszen a napokban jelent meg a Szerelem Auschwitzban, amely két szerelmes fiatal reménnyel teli 13 napjáról szól a földi pokolban. Bár az események szomorú fordulatot vesznek, azonban a regény mondanivalója mindenképpen pozitív életszemléletre sarkallja az olvasót.
A fantasyimádók újabb jó hírrel gazdagodnak, hiszen a méltán népszerű amerikai írónő, Tracy Wolff Sóvárgás-sorozatának újabb, azaz ötödik része már az előrendelhető könyveink táborát erősíti. A Kísértésben tovább bonyolódnak a szálak, és azt is megtudhatjuk, Grace hogyan élte meg a Katmere Akadémián töltött időszakot, és miként találtak egymásra Hudsonnel. Tracy Wolff képzelete szinte határtalan, így garantált az izgalom, a furcsábbnál furcsább lények megjelenése és a kiszámíthatatlan fordulatok sokasága.
Pip Williams újdonsága, az Elveszett szavak szótára alapos kutatómunkával megírt regény, érdekes korrajz a 19–20. század fordulójának brit viszonyairól, az Oxford English Dictionary megszületéséről és a feminizmus hajnaláról. Megosztanék veletek egy apró részletet a regényből, amely nagyon megfogott. Azt hiszem, mindannyiunknak ezt a gondolatot lenne szükséges követnünk ahhoz, hogy egy boldogabb jelenben élhessünk:
„Nem dönthetünk mindig úgy, ahogyan szeretnénk, de megpróbálhatjuk kihozni a legjobbat abból, ami jut nekünk. Ügyelj rá, hogy ne rágódj a múlton!”
Szeretnék kiemelni két, az Európa Könyvkiadó gondozásában hamarosan megjelenő és már megjelent könyvünket. Háy János a magyar irodalmi élet megkerülhetetlen alakja, rendkívül termékeny író, költő újabb nagyszerű könyvével teszi még értékesebbé és színesebbé a magyar kultúrát. A Boldog boldogtalan egy olyan regény, amelyben történetek adják át a stafétát újabb történeteknek, Háy János senkihez sem hasonlítható hangvételében.
A másik egy igen komoly, általános jelenséget feldolgozó könyv, amelyben megismerhetjük, hogy milyen nehéz együtt élni az autizmussal, még abban az esetben is, ha az ember egy rendkívül elfogadó társadalomban éli a mindennapjait. Clara Törnvall Autisták – a spektrumon élő nőkről című könyvében a legszemélyesebb, saját példáin keresztül mutatja meg azt a világot, amelyben ő is él, hiszen maga is küzd a betegséggel.
Picit elkanyarodnék az eddig felsorolt olvasmányoktól, és szeretném felhívni a figyelmeteket a Lux Kiadó hamarosan megjelenő könyvére, amely egy igazán hiánypótló kiadvány.
Nagy boldogság, hogy a magunkénak tudhatjuk az első magyar nyelvű karmapaéletrajz megjelenését.
Tartalmában nemcsak a tibeti buddhizmus egyik legfontosabb, Orgyen Trinli Dordzse, a 17. karmapa vezetőjének tanításaiból nyújt ízelítőt, de bepillantást enged az Indiába szakadt tibeti diaszpóra életébe is. Tanításai lényegre törőek, érvei szigorúan logikusak, és megvan az a rejtelmes képessége, hogy képes az ősi bölcsességeket relevánssá tenni a modern világ számára.
Bízom benne, hogy felkeltettem az érdeklődéseteket az újdonságaink iránt, ezzel még tovább erősítve a lelkes könyvszerető közösséget! Én mindenképpen azon leszek továbbra is, hogy a lehető legszínesebb palettát kínáljam számotokra.
Szeretettel: Matyi Alexandra