A Moshe Kessler holokauszttúlélő beszámolói alapján íródott regény egy tizenéves fiú szabadságért folytatott küzdelmét tárja fel.
A fiú – aki megélte, hogy elhurcolják szüleitől, és akinek egy számra redukálva kell végignéznie, ahogy embereket gyilkolnak meg körülötte – újabb kihívás elé kerül, amikor az auschwitzi táborból Buchenwaldba szállítják át. Az éhhalál szélén, az erőltetett menettől kimerülten csak egy dologra tud gondolni: ha túl akar élni, a 66-os blokkba kell kerülnie, minden más opció csak halállal végződhet. Merthogy ez a része a tábornak titkos ellenállást szervez a náci fogvatartók ellen; ha más nem segít, muszáj maguknak kiharcolniuk szabadságukat. A tábor lakói előtt ugyanis egyetlen cél lebeg: ha magukat megmenteni nem tudják, legalább a gyerekek meneküljenek meg – bármi áron.
Moshe Kessler igaz története egyszerre szól a szenvedésről és a terrorral szembeni fellépésről, olvasóinak pedig azt üzeni, mindig harcolni kell az erőszak ellen, mert ez az egyetlen lehetőség a szabadulásra.
„Ez a regény inspiráció és remény mindazoknak, akik úgy érzik, elnyomja őket a társadalom.”
Amazon, olvasói vélemény
„Az egység minden további létezésünk és a jövőnk alapja (…) Ott láttam, hogyan győzi le a jó a rosszat az emberben, és hogyan változtatja meg egy ember bátorsága több száz gyermek sorsát.” – részlet a könyvből
Ez a megindító és szívbe markoló alkotás nemcsak a kitartás és az akaraterő regénye, hanem szimbolikus történelemlecke is, hiszen minél több egyéni leírást és feldolgozást látunk a holokauszt rettenetes eseményeiről, annál inkább képesek leszünk igazán megérteni és átérezni, min mehettek keresztül annak elszenvedői. A haláltáborok szörnyűségei első kézből elbeszélve nagyon megindítóak és sokszor sokkolóan képszerűek, de a történetet írásba foglaló Limor Regev stílusa eléri, hogy ne tudjuk letenni a könyvet, amíg a végére nem érünk.