Az Alexandra Kiadó Pénzzé tett gyermekek című újdonságában Ellis Reed, a súlyos anyagi gondokkal küzdő riporter szakmai sikereket remélve készít fotót két kisfiúról. 2 gyerek eladó – áll a mellettük lévő táblán. A kép publikálása azonban váratlan, tragikus következményekkel jár a fotón szereplők számára. Ellis az újság titkárnőjével, Lilliannel együtt útnak indul, hogy helyrehozzák a hibáikat, és újra egyesítsék a szétszakadt családot.
Kristina McMorris könyvét egy valóban létező fotó inspirálta, ami tökéletesen illusztrálja a nagy gazdasági világválság kegyetlenségét. A regény magával ragadó történet szeretetről, megváltásról, és a végül mindannyiunkat hazavezető váratlan utakról. Mikor a könyv megírásáról kérdezték, McMorris a következőképpen nyilatkozott:
„A fotó szinte kísértett… Amikor megláttam az először 1978-ban publikált újságképet, amin négy gyermeket eladásra kínálnak a saját otthonuk előtt, zsigeri reakciót váltott ki belőlem. Egy édesanyát láttam, aki eladja a gyermekeit, hogy azoknak talán jobb életük lehessen, de valójában nem fogtam fel, hogy pénzt kér értük cserébe.
Végül kutatásba kezdtem. Találtam egy cikket a gyermekekről, akik azóta felnőttek, és újra egymásra találtak évtizedekkel az elválasztásuk után. A történetük, miszerint mindössze 2 dollárért keltek el mezőgazdasági munkaerőnek, hihetetlenül szívszorító volt. Nem is voltam biztos benne, hogy képes lennék regényt írni erről az érzésről. De aztán… Észrevettem egy rövid megjegyzést – egy lenyűgöző állítást – a riporterről, aki az eredeti képet készítette. Nem szeretnék az olvasóknak túl sok mindent előre elárulni, de annyit elmondhatok, teljesen megváltoztatta a képhez való hozzáállásomat, és rögtön tudtam: ezt a történetet el kell mesélni.”