A karácsonyi időszakot sokszor az állandó rohanás, a tervezgetés stressze jellemzi. A nagyszüleink számára az igazi ajándék, ha a rohanós hétköznapok ellenére is időt töltünk velük. Viszont akkor is nagy az öröm, ha valami aprósággal szeretnénk kedveskedni nekik.
Szeretnénk mi is hozzátenni a magunk részét az ünnepléshez, így pár olyan kötetet ajánlunk, amelyekkel meglephetitek idősebb szeretteiteket is.
Nincs is jobb, mint összegyűlni a nagyiéknál, finomakat enni, és minőségi időt tölteni egymással. Azonban az előkészületekhez és az ételek elkészítésénél jó, ha van segítségük.
Mary Berry, a brit gasztronómia nagyasszonya sosem okoz nekünk csalódást. Az általános érvényű útmutatók és szakértői tanácsok segítségével nagy sikerű ételeket készíthetünk asztal mellett elköltött vacsorákra és ebédekre, koktélpartikra és svédasztalos fogadásokra egyaránt, a vendégek számától függetlenül. Mary az előre elkészíthető ételekkel, a receptek egyszerűsítésével és a divatos tálalással kapcsolatos, jól bevált tippjeit is megosztja velünk.
Lassan három évtizede örökíti meg és ünnepli a természet és a magyar táj kifogyhatatlan csodáit „Az Év Természetfotósa” pályázat révén a naturArt – Magyar Természetfotósok Szövetsége. Az Alexandra Kiadónál gyönyörű albumba rendezzük a díjnyertes képeket. Az idei album borítójára az Alexandra-különdíjas Radisics Milán V mint vértesi Vuk című képe került.
A koronavírus-járvány ellenére több mint 3400 pályaműből választhatta ki a zsűri a díjnyertes képeket és azt a minden korábbinál több, 116 lenyűgöző, megindító vagy elgondolkodtató fotográfiát, amely helyet kapott ebben a varázslatos albumban.
A kis herceg a világirodalom egyik legvarázslatosabb műve, amely olvasók egymást követő nemzedékeit tanítja emberiességre és megértésre.
Használjuk ki a nekünk jutott időt, nyissuk meg a szívünket, legyünk kíváncsiak és szerények – ez csupán néhány A kis herceg leckéi közül, amelyeket bármilyen életkorban megfogadhatunk. Stéphane Garnier feltárja a mű mélységeit, és a kis herceg példáján keresztül megmutatja, hogyan szabadulhatunk a felnőttkor béklyóitól, és hogyan becsülhetjük meg azokat, akik igazán fontosak számunkra.
Petőfi neve nem egyszerűen a népköltő vagy a forradalmár neve a magyar kultúrában, hanem a reményé: lehetséges felemelkedni a legalacsonyabb sorból is, lehetséges átalakítani a világot. Harsányi Zsolt klasszikus regényének főhőse a tehetségében bízó és minden akadályt leküzdő ember megtestesülése, aki heroikus küzdelmet folytat önmagával és az őt körülvevő világgal.
A regényből megismert Petői mitikus alak ugyan, de nagyon is emberi, messze túlnőve az irodalomtörténetből ismert merev figurán. Szerelmein, családi kötődésein keresztül megismerhetjük esendő emberi arcát, ám a Sors nagyobb célokra szemelte ki: épp magánemberi esendőségeit levetkőzve volt képes megváltoztatni a hozzá nem túl kegyes Magyarországot.
Petőfi legendája máig nem vesztett erejéből. Olyan sikertörténet, amelynek még a korai vég sem szabhatott gátat, hanem a közösségi megváltás lehetőségét hozta a magyarok számára.
Ez Harsányi Petőfijének titka, és ez adja a 90 esztendő után újra kiadott könyvének újdonságát, amely a mai olvasók számára is árnyalhatja és új életre keltheti a nagy nemzeti költőről kialakult kultikus képet.
Szendrey Júlia egyszerre volt a „feleségek felesége”, és saját és a nemzet gyászát eláruló bukott és megvetett nő. Egyszerre volt a költő fiát elhanyagoló rossz anya, és második férjétől született három gyermekét példásan nevelő, gondos asszony. Egyszerre volt ünnepelt írónő, és egy szerelmére érdemtelen, kéjhajhász férfi meggyötört, testileg-lelkileg kizsákmányolt felesége. Szendrey Júlia csak egy valami nem lehetett gyötrelmes és keserves kínok közt lelt haláláig soha: önmaga.
Vannak a múltnak örökké vitatott és meg nem értett személyiségei. Petőfi felesége, majd özvegye kétségtelenül ezek közé tartozik. Ez a Szendrey Júlia naplórészleteit, válogatott műveit és egyben Szana Tamás 1891-es, kortárs forrásokból táplálkozó életrajzát tartalmazó kötet ennek a szerencsétlen sorsú, tragikusan korán elhunyt asszonynak a portréját igyekszik bemutatni elfogultságtól és haragtól mentesen, hogy végre megláthassuk benne azt, aminek született: a tehetséges, rendkívül okos és érzékeny írónőt.