A Future Library, azaz a Jövő Könyvtára egy skót művész, Katie Paterson projektje, melynek keretében híres kortárs írók publikálatlan műveit egyfajta időkapszulaként teszik el száz évre. Paterson 2014-ben ezer norvég lucfenyőt ültetett el az Oslo körüli erdőben, ekkor kérte meg az első írót, Margaret Atwoodot, hogy adjon neki egy kéziratot. Atwood több kortárs író is csatlakozott a kezdeményezéshez: David Mitchell, Elif Shafak, Han Kang, Sjón és Karl Ove Knausgard. Őket követi most a sorban hetedikként Ocean Vuong, akinek első prózakötete, a Röpke pillanat csak földi ragyogásunk idén jelent meg magyarul az Európa Könyvkiadó gondozásában.
A regényeket az oslói nemzeti könyvtár speciálisan kialakított szobájában helyezik, és majd csak 2114-ben kezdik el kiadni, a nyomtatáshoz pedig a Paterson által ültetett fákat használják fel.
Vuong a The Guardian-nak nyilatkozott a projekttel kapcsolatban. A Future Library erősségét abban látja, hogy a résztvevő szerzők nem a jelen közösségének alkotnak, éppen azért, mert szerinte rengeteg problémát a világunkban a YOLO (You Only Live Once – csak egyszer élsz) hozzáállás okoz, aminek következtében sokan megfeledkeznek a következő generációkról.