Tavaly szeptemberben tett látogatást Arnold Schwarzenegger az auschwitzi haláltáborban, ahol találkozott A kislány, aki képtelen gyűlölni szerzőjével és Simon Bergsonnal, aki auschwitzi túlélők gyermekeként született. A színész maga is érintett, ugyanis édesapja, Gustav náci katona volt. Schwarzenegger elkötelezte magát a gyűlölet felszámolása mellett, és úgy hiszi, összefogással létrehozhatunk egy szebb jövőt.
„Ez egy olyan történet, amit muszáj életben tartani, egy olyan történet, amit muszáj újra és újra elmesélnünk” – nyilatkozta a sztár. Bergson jelenleg a Jewish Center Foundation elnöke, örömmel fogadta a színészt, akivel közösen dolgoztak.
„Arnold és én vagyunk az élő példája annak, hogy csupán egy generáció is elég ahhoz, hogy a gyűlöletet felszámolja. Kormányzó, köszönjük, hogy csatlakozott hozzánk ma” – mondta Bergson.
Az alapítvány célja, hogy edukációval és ismeretterjesztéssel eltörölje a gyűlöletet, és megakadályozza, hogy hasonló katasztrófa előforduljon. Schwarzeneggert egy díjjal is kitüntették a közösségi médiában folytatott gyűlöletellenes tevékenységéért.
„Harcoljunk együtt az előítéletek ellen, és zárjuk le őket mindörökre.”
A színész megígérte, hogy nem ez volt az utolsó látogatása, és a Terminátor filmben elhangzott ikonikus mondatával búcsúzott: „I’ll be back.”
Lidia Maksymowicz háromévesen került a táborba, ahol a rettegett orvos, Mengele egyik célpontja és kísérleti alanya lett. A kislány, aki képtelen gyűlölni című könyve egyfajta tanúvallomás, amelyben elmeséli a táborban töltött 13 hónap emlékeit. Mesél a szörnyűségekről, a szabadulásról, az édesanyjával való újratalálkozásról és arról, milyen nehéz volt neki újra a „normális” életbe visszarázódni.