Cixin Liu Háromtest-trilógiája nyerte el A Szellemi Tulajdon Világszervezete és a Kínai Nemzeti Szerzői Jogi Hivatal szerzői díját. Az eddig kétmillió példányban elkelt regényfolyamból a Trónok harca alkotói készítenek Netflix-filmsorozatot.
A Szellemi Tulajdon Világszervezete (World Intellectual Property Organization, WIPO) és a Kínai Nemzeti Szerzői Jogi Hivatal (National Copyright Administration of China, NCAC) 2008-ban közösen alapított, kétévente kiosztott nemzetközi elismerését nyerte el idén Cixin Liu, a világszerte 2 000 000 példányban elkelt Háromtest-trilógia alkotója. Cixin műve már eddig is több rangos díjat tudhat magáénak (többszörös Galaxy-, Hugo-, Locus-, Ignotus- és Arthur C. Clarke-díjas), ám a most elnyert WIPO-NCAC szerzői díja különösen fontos, mivel ez Kína szerzői jogok terén kimutatott legnagyobb elismerése.
Cixin Liu Háromtest-trilógiájának elsöprő globális sikere a 2014-es angol megjelenésével kezdődött – az akkor hivatalban lévő amerikai elnök, Barack Obama is melegen ajánlotta mint kedvenc olvasmányát. Az Európa Könyvkiadó gondozásában 2016–2019-ben megjelent magyar kiadás három kötete – A Háromtest-probléma, A sötét erdő, A halál vége – Pék Zoltán és Dranka Anita fordításában olvasható. Az amerikai elnökön kívül George R. R. Martin, A tűz és jég dala írója is rajongója a regénynek. Nem véletlen, hogy a könyveiből készült nagy sikerű filmsorozat alkotói közreműködnek a Háromtest-trilógia Netflixes adaptációjában. „Cixin Liu trilógiája a legambiciózusabb tudományos-fantasztikus sorozat, amelyet valaha olvastunk.
„Az 1960-as évektől egészen az idők végezetéig és a világegyetem távoli pereméig viszi kalandos utazásra az olvasókat” – nyilatkozta a Trónok harca alkotói gárdájából David Benioff és a True Blood-filmsorozat írójaként is ismert D. B. Weiss. – „Az elkövetkező éveket azzal szeretnénk eltölteni, hogy mindezt a világnagyközönsége számára is életre keltsük.”
„Figyelemreméltó, kinyilatkoztatásszerű, kihagyhatatlan!” (Kirkus)
„A kínai sci-fi mérföldköve” (The New York Times)
„"Liu regénye a felfedezés izgalmát és a méretarányok szépségét eleveníti fel…rendkívüli módon!” (The New Yorker)