A távoli kultúrák lélegzetelállító tájai és hagyományai a mai napig elvarázsolják a nyugati társadalmat. Azonban volt a keleti történelemnek egy olyan sötét fejezete, amit csak kevesen ismernek… Ana Johns gondos kutatómunkával megírt, azóta 19 nyelven kiadott debütáló regénye a II. világháború utáni Japánba repíti az olvasót.
A tizenhét éves Naoko – sok korabeli nőhöz hasonlóan – beleszeret egy amerikai tengerészbe, és szerelmük gyümölcsét hordja a szíve alatt. Kapcsolatuk azonban nem teljesedhet ki, hiszen a családja jó hírét és a japán hagyományokat szem előtt tartva a lánynak több nemzedék sorsát meghatározó szörnyű döntéseket kell meghoznia.
Napjaink Amerikájában Tori Kovac különös levelekre bukkan, miközben haldokló édesapját ápolja. A levélben olvasottak sokkolják a nőt, és alapjaiban rengetik meg mindazt, amit eddig apjáról, a családjáról és önmagáról gondolt. Az igazságért át kell szelnie a fél világot, egészen egy távoli japán faluig, ahol szembenéz a múlt démonaival. Vajon eljöhet a megváltás oly sok év és annyi tragédia után?
A Nő fehér kimonóban megírását egy családi történet ihlette: a szerző édesapja a háború után beleszeret egy gyönyörű japán lányba, a nő családja azonban származása miatt megtagadja őt mint udvarlót. Ana Johns édesapja visszaemlékezéseinek hatására komoly kutatómunkába kezdett, melynek eredményeként könyvében egyszerre mesél gyönyörű történetet a hagyományok, a család és a szeretet konfliktusáról, és mutatja be hihetetlen pontossággal a Japán történelem egy eddig ismeretlen, ám annál tragikusabb fejezetét az olvasó számára.
„Az egyik legjobb regény a japán kultúráról, amit valaha olvastam!” (Write-Read-Life)