Ahányan vagyunk, annyiféle utat járunk be a boldogság, az önmagunkkal és a világgal való harmóniában lét megtalálásáig, és bár ez így is van rendjén, sokat tanulhatunk mások történeteiből. Magunkévá tehetünk olyan gondolkodásmódokat, amelyek segítségével talán közelebb kerülhetünk a kitűzött célunkhoz, de ha már csak azt képesek ezek a történetek bebizonyítani, hogy amit keresünk, az valóban létezik, akkor érdemes megismernünk őket.
Inspiráló, pozitív életszemléletre sarkalló és a mindennapi harmónia megtalálásához igazán hasznos útmutató lehet a Lux Kiadó színes válogatása.
Heinrich Harrer és barátja, Peter Aufschnaiter épp egy himalájai expedíción vannak, amikor a második világháború kitör, így tekintettel arra, hogy akkoriban India még brit gyarmat volt, a két német férfi elég hamar egy angol internálótáborban találja magát. Több próbálkozás után sikerül megszökniük a táborból, és a Himaláján keresztül Tibetbe menekülnek, ahol aztán a következő hét évet is töltik. Harrer közeli barátja és tanítója lesz az épp trónra lépő XIV. Dalai Lámának, kapcsolatuk pedig a korábbi SS-tiszt számára is fontos tanulságokkal szolgál.
Orgyen Trinili Dordzse Tibet fővárosában, Lhászában született, azonban még csak tizenegy éves volt, amikor családjával Indiába emigráltak, hogy kikerüljenek a kínai kormány figyelő tekintete alól. Ekkor kapta meg Dordzse a 17. karmapa címet is, amit a mai napig visel, ő a tibeti buddhizmus egyik legfontosabb vezetője. Khorca könyvében nemcsak a karmapa életútját járhatjuk be, hanem a legfontosabb tanításait is megismerhetjük, amelyek ugyan több szász éves bölcsességeken alapszanak, de teljesen érvényesek napjainkban is.
Peter Scazzero atya története szintén tökéletes példa arra, hogy bár bizonyos tanítások, bölcsességek örökérvényűek, csakis a folyamatos újraértelmezésük által válhatnak időtlenné. Scazzerónak is meg kellett tanulnia, méghozzá a nehezebb úton, hogy ha csak a kereszténység által dicsért érzéseket éli meg, és figyelmen kívül hagyja bánatát vagy dühét, akkor azzal Isten megismerésének lehetőségét is korlátozza. Elsőnek önmagát kell megismernie ahhoz, hogy valóban közel tudjon kerülni Istenhez.
Vajon mi lehet a boldog élet nyitja? Schulz és Waldinger most megosztja velünk a világ leghosszabb boldogságkutatásának eredményeit és tanulságait, amelyek talán válaszul szolgálhatnak a kérdésünkre. Az 1938 óta több száz résztvevő bevonásával folyó tanulmány többek között bebizonyította, hogy a közhiedelemmel ellentétben gyermekkorunk nem nyomja rá az egész életünkre a bélyegét, és mindig van remény a változásra. Ezen túl a kutatás arra is rávilágított, hogy milyen fontos szerepet töltenek be életünkben a társas kapcsolataink, sok esetben akár boldogságunk teljes meghatározóivá is válhatnak.
Könyvválogatásunk végéhez érkezve itt az ideje, hogy az elméleti síkot hátrahagyva a gyakorlatban is hozzálássunk életünk pozitív energiákkal való megtöltéséhez. A Pozitív manifesztáció, miután megismerteti velünk a Vonzás Törvényét, lepésről lépésre bemutatott és naplózott gyakorlatokon keresztül segít elsajátítani a leghatékonyabb energiaszint-növelő technikákat. A könyv utolsó részében pedig a teljes kikapcsolódást és feltöltődést garantáló zen színezőket találhatunk.