Medveczky Ilona, a magyar revü- és táncművészet ikonikus alakja, évtizedeken át uralta a színpadot eleganciájával, szenvedélyével és páratlan tehetségével. Karizs Tamás legújabb művében mindent megtudhatunk a táncosnő életéről és karrierjéről, valamint betekintést nyerhetünk abba a korba, amelyben Medveczky a művészi pályája csúcsára ért, és széles körű elismerést vívott ki magának. Medveczky pályafutása fiatalon, balerinaként kezdődött, majd táncosnőként és színésznőként vált legendává. Színpadi karrierje szédületes gyorsasággal ívelt felfelé, és hamarosan a kor legnagyobb művészei között emlegették. Különösen híressé vált egyedi táncstílusa és kisugárzása, amely nemcsak a hazai, de a nemzetközi közönséget is magával ragadta.
A 60-as, 70-es években a magyar revükirálynőnek tartották, és megjelenése gyakran ámulatba ejtette a közönséget. Fellépései során híres volt extravagáns ruháiról és kosztümjeiről, amelyek hozzájárultak szereplései egyedi látványvilágához. Medveczky híres volt a tradicionális táncstílusok és az újító mozdulatok ötvözéséről, amelyben a nőiességet és az erőt egyaránt képviselte. A magyar szórakoztatóipar kiemelt szereplője lett, és hamarosan legendává, a magyar show-biznisz ikonjává vált. Sikere természetesen nem csak Magyarországra korlátozódott. Rengetegszer lépett fel Frankfurtban, vagy a bécsi Imperialban, ahol olyan tehetségekkel együtt szerepelt, mint Rökk Marika vagy Josephine Baker. Emellett a távoli Egyesült Államok sem volt számára ismeretlen. Bár fellépései ezen a földrészen ritkábbak voltak, mégis sikerült felkeltenie az ottani szórakoztatóipar figyelmét, és elérnie, hogy neve a nemzetközi művészkörökben is ismertté váljon.
Noha Medveczky Ilona már nem keresi annyira a nyilvánosságot, mint pályafutása fénykorában, jelenléte továbbra is érezhető a magyar kultúrában. A közelmúltban a médiában is aktívabbá vált, ahol megosztja gondolatait és emlékeit, ezzel továbbra is inspirálva a fiatalabb generációkat. A színpadi művészet iránti szenvedélye soha nem csökkent, és bár magánemberként visszahúzódóbbá vált, továbbra is büszkén tekint a múltjára és az elért eredményeire.
Karizs Tamás egyébként idén tavasszal adta ki az Ambrus Attilával közösen írt, szintén életrajzi könyvét, amelyben a „viszkis rabló” meséli el újrakezdésének történetét. Kíváncsian várjuk, hogyan fogja feldolgozni az író egy ilyen meghatározó táncművész életútját.