Árakkal kapcsolatos információk:
Eredeti ár: kedvezmény nélküli, javasolt könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Kötött ár: a terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.
(link)
A Tűz & Vér – Westeros Targaryen királyainak histórája egy Robert Bartheon idejében élő óvárosi főmester, Gyldayn alkotása. Gyldayn alakja először A Tűz és Jég világa könyvben bukkant fel: ő volt Nyárodú utolsó mestere, mielőtt az leégett. Írásait még ezt megelőzően juttatta el az óvárosi fellegvárba ellenőrzés és jóváhagyás céljából. A Tűz és Jég világát író Yandel itt bukkant rá a szövegekre és használta fel forrásként saját műve megalkotásához. Martin azonban később úgy döntött, hogy Gyldaynnek élnie kell még Robert Baratheon király uralkodásának idején, így lehetőséget ad a szerzőnek, hogy a Targaryen királyok teljes történetét az ő tolmácsolásában ismertesse.
A Tűz & Vér nem egy regény. Ha valaki Trónok harca jellegűen komplex történetszálakat, kidolgozott karaktereket és több köteten keresztül felépített jellemeket vár, az csalódni fog. Vagyis nem egészen… vannak komplex történetszálak (rengeteg), csak sűrítve; léteznek kidolgozott karakterek, de az árnyalásukat leginkább a cselekedeteik, vagy egy-egy bekezdésben összegzett jellemvonásaik adják meg. A történet, egy rövid valyriai kitérőt követően, Hódító Aegonnal veszi kezdetét, majd egészen III. Aegon nagykorúvá válásáig követi a királyok sorát.
Egyetlen könyv, mégis közel 136 évet ölel fel, így tele van nevekkel, olykor generációról generációra újra és újra előbukkanó, azonos vagy közel azonos személy- és helységnevekkel. Természetesen a fókuszban lévő Targaryeneket többé-kevésbé képes az olvasó nyomon követni, de olvasásnál számtalan esetben lapoztam hátra, a könyv végében található családfához, hogy biztosan tudjam, kiről van szó.
Első olvasás alkalmával az az érzés kerített hatalmába, mint annak idején, amikor A szilmarilokat olvastam. Mind A Gyűrűk Ura, mind A Tűz és Jég dala epikus fantasy, komplex, felépített világgal, mégis az univerzumot leginkább a kiegészítőkönyveknek köszönhetően ismerheti meg az olvasó. Az itt található információk kevésbé lényegesek, mondjuk a Trónok harca megértéséhez, mégis nemcsak a kitalált világ hitelességét erősítik, hanem George R. R. Martin zsenialitását is tovább fokozzák.