Ha kifogytunk a mesekönyvekből, amit nyugodt szívvel csemeténk kezébe adhatunk, vagy csupán szeretnénk, ha megismerkedne egy világklasszissal, akkor az október 30-án debütáló A kis herceg gyermekeknek szóló kiadása lesz a legjobb választás.
„A kis herceg az egyik kedvenc könyvem, ezért nem is volt kérdés, hogy elolvasom. Biztos vagyok abban, hogy nem utoljára tartom a kezemben, érdemes akár néha-néha beleolvasni, feleleveníteni egyes részeket. Ez most megsimogatta a lelkemet.”
Bár a történet az ajánlás szerint gyermekeknek íródott, a felnőttek számára is jelentős üzenetet hordoz. A könyv írója repülőgép-balesetet szenved, és látszólag lázálmot lát. Találkozik a kis herceggel a sivatagban: egy apró, szőke hajú kisfiúval, aki rendkívül érdeklődő, kíváncsi természet, és addig kérdez, amíg választ nem kap. Az ő szemén keresztül feltárul a világ egy másik látásmódja, amelyet a szerző gyerekkorában ismert, de mindaddig nem tudott megosztani másokkal: amikor képesek vagyunk a dolgok mögé tekinteni.
A francia író saját rajzai helyett gyönyörű, színes illusztrációkkal, valamint gyerekbarát nyelvezettel gondolta újra az Alexandra Kiadó a 7–10 éves gyerekek számára készített A kis herceg új kiadását, hogy ők is megismerkedhessenek a róka és a kis herceg kalandjaival anélkül, hogy felnőtté kelljen válniuk
A kisebbeknek szánt kiadvány mellett a kiadó kínálatában megtalálhatjuk az eredeti művet is, méghozzá Kácsor Zsolt értő és érzékeny újrafordításában. Ezenfelül, ha jobban el szeretnénk mélyülni a mű jelentésrétegeiben, akkor Stéphane Garnier Hogyan éljünk úgy, mint a kis herceg című könyve segít feltárni a klasszikus minden egyes titkát, hogy megszabadulhassunk a felnőttkor béklyóitól, és becsüljük meg azokat a személyeket, akik igazán fontosak számunkra
„A kis herceg az egyik kedvenc történetem, így nem is volt kérdés, hogy kíváncsi vagyok erre a könyvre is. Gyorsan lehetett haladni vele. Átlátható és érthető, illetve a rengeteg kérdés miatt gondolatébresztő ez az írás. Keressük meg magunkban az elveszett gyermeki énünket, és foglalkozzunk vele. Nézzünk az ő szemével a világra, az életünkre. Hozhat egy változást, egy szemléletfrissítést, ami szerintem nagyon hasznos. Biztos, hogy még olvasni fogom.”