Umberto Eco (1932. január 5. – 2016. február 19.) olasz író, szemiotikus, irodalomkritikus és filozófus, a modern európai kultúra nagy irodalmára és tréfamestere volt. Tudományos pályafutását középkor-kutatóként kezdte, majd a tudományos sikerek után az 1980-ban megjelent A rózsa neve elhozta számára az irodalmi világhírt is.
Élete során nemzetközi tudományos és irodalmi díjak sorával jutalmazták, 2007-ben például a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál díszvendégeként a Budapest Nagydíjat is átvehette. Az Európa Könyvkiadó gondozásában számos könyve jelent meg magyar nyelven, legendás könyvtára mintegy ötvenezer kötetet számlált.
Életművét ismerve nem kérdés, hogy Umberto Eco nagyon is értett az íráshoz – és az élet számos más területéhez.
2016-ban bekövetkezett halálakor az olasz La Repubblica napilap úgy fogalmazott: Umberto Ecóval az az ember távozott, aki „mindent tudott”. Vagyis, ha kezdő – vagy haladó – íróként tanácsokra lenne szükségünk, érdemes az ő javaslatait megfogadnunk.
Az olasz író ugyanis halála előtt összegyűjtött 40 olyan tippet és praktikát, amelyekkel élvezetessé tehetjük írásunkat – ráadásul mindezt a tőle megszokott, élvezetes stílusban.
„A neten böngészve találtam egy sor utasítást az élvezetes íráshoz. Néhány változtatással kiegészítettem; szerintem hasznosak lehetnek az írók, különösen a kreatív írást tanulók számára” – írta annak idején Umberto Eco.
Lássuk tehát a lista legérdekesebb – és leghumorosabb – szabályait:
Umberto Eco teljes, angol nyelvű listáját elolvashatod ITT.