Nincs engedélyezve a javascript.
Egy nép tragédiája

Egy nép tragédiája

A magyar szabadságharc évszázadai

Szállítás:
1-5 munkanap
Készleten
Újszerű antikvár könyv
Elérhető darabszám:
10
3 999.-
Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli, javasolt könyvesbolti ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár
Előrendelői ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon
Aktuális ár: a vásárláskor fizetendő ár
Tervezett ár: előkészületben lévő termék tervezett könyvesbolti ára, tájékoztató jellegű, nem minősül ajánlattételnek
Ez a különleges történelemkönyv az '56-os forradalmat követő hónapokban készült a bécsi Europa Verlag fölkérésére. Elolvasása-tanulmányozása rendkívüli élmény mindazoknak, akik kíváncsiak a történelmi elméletekre, azoknak, akik ápolják a forradalom emlékét, és azoknak, akik egy újabb Faludy-arcot akarnak megismerni.
Leírás a könyvről
Ez a különleges történelemkönyv az '56-os forradalmat követő hónapokban készült a bécsi Europa Verlag fölkérésére. Az első részt, amely Magyarország történetét mutatja be a kezdetektől Trianonig, Faludy György írta. A középső részt (1919-1956) a felesége, Faludy Zsuzsa (Tatár Mária álnéven), a harmadik, a forradalomról szóló részt pedig Pálóczi-Horváth György, aki Faludy barátja és éveken keresztül szerkesztőtársa volt a Londonban megjelenő Irodalmi Újságnál. Ötven év elteltével jelenik meg először magyarul, elolvasása-tanulmányozása rendkívüli élmény mindazoknak, akik kíváncsiak a történelmi elméletekre, azoknak, akik ápolják a forradalom emlékét, és azoknak, akik egy újabb Faludy-arcot akarnak megismerni.
Adatok
Raktári kód:
189577
ISBN:
9633702277
EAN:
9789633702277
Megjelenés:
2007.
Kötésmód:
cérnafűzött kötött
Oldalszám:
208
Méret [mm]:
125 x 200 x 20
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
420
Hozzászólások
 

Szerző

Faludy György
Faludy György
Faludy György (1910–2006) költő Villon-átköltéseivel robbant be az irodalomba. A második világháború idején emigrációban élt, bejárta „mind a hat világot”, költeményeiben hol Észak-Amerikát, hol a marokkói sivatagot örökítve meg. Hazatérve újságíró lett, majd 1950-ben a recski munkatáborba zárták, ahol három évet töltött. A forradalom bukásakor ismét emigrált, az Irodalmi Ujság szerkesztőjeként a nyugati magyar irodalom egyik kulcsfigurája lett. Önéletírása, a Pokolbeli víg napjaim nemzetközi sikert aratott.