Nincs engedélyezve a javascript.
Találd meg kedvenc kategóriád

Találd meg kedvenc kategóriád

Megosztás

Megosztás

anonymous-02.gif
Mire gondolsz most? Írd le és oszd meg...
Melyik bejegyzéseket szeretnéd látni?
Megosztotta gondolatait
Elkezdtem egy könyvet
Befejeztem egy könyvet
Mit olvassak?
Kívánságlistára tett egy könyvet
Ajánló
Szavazás
Észlelés
Magazin
anonymous-02.gif
Gállos Ivett
2 órája

Kívánságlistára tett egy könyvet

Guinevere - Az egykori és eljövendő királyné

Guinevere - Az egykori és eljövendő királyné

Éldekorált

Paula Lafferty
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
anonymous-02.gif
Gállos Ivett
2 órája

Kívánságlistára tett egy könyvet

Tűzbe mennék érted

Tűzbe mennék érted

Éldekorált

Katherine Center
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
anonymous-02.gif
Gállos Ivett
2 órája

Kívánságlistáról törölt egy könyvet

Elátkozott sorsok I-II.

Elátkozott sorsok I-II.

Éldekorált

Caroline Peckham, Susanne Valenti
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
20260128_172959-2.jpg
A könyvtáros olvas
4 órája

Ajánló

Korábban olvastam már a Torturát Stephen Kingtől (azt hiszem a filmet is láttam, de az mély nyomokat nem hagyott). Aztán ez a korán jött hőség valamiért nálam előhozza a Stephen King-újraolvasásokat, így újra kézbevettem Tortúrát (is).Meg kellett állapítsam ezúttal is, hogy King az újraolvasásokkal sem lesz könnyebb olvasmány. Valahogy mindig eléri, hogy sokadszorra is éppolyan félelmetes legyen, mint akkor amikor még nem ismertem a történet végét.
Ez a történet nem a természetfeletti rémségekre épít, hanem az emberi elme sötétségére. King mesterien adagolja a feszültséget, miközben fokozatosan bontakozik ki az őrület, a kiszolgáltatottság és a reményvesztettség érzése. Annie Wilkes karaktere ma is az egyik legfélelmetesebb számomra: végig hátborzongatóan logikus, kiszámíthatatlan és veszélyes. Valahogy mindig külön elborzadok amikor egy nő követi el a rémségeket pedig tudom, hogy ez sovinizmus mégis. Annyira idegen nekem szociálisan, érzelmileg és pszichésen hogy egészen kikészít. Aztán persze nevetek magamon, hogy egy könyv miért borít meg, de alapból King ebben tud a legjobb lenni. Elvisz a határig.
A Tortúra nemcsak egy thriller, hanem egy klausztrofób pszichológiai rémálom, amelyből olvasóként sem könnyű szabadulni. Valószínűleg ez az egyik oka annak, hogy mára klasszikussá vált.
Tortúra

Tortúra

Stephen King
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
20240321_170805-1.jpg
Dicsőné Kőrizs Petra
tegnap

Elkezdtem egy könyvet

Ha nyár akkor King! ;)
Aki kapja, marja

Aki kapja, marja

Stephen King
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
20240321_170805-1.jpg
Dicsőné Kőrizs Petra
tegnap

Ajánló

Az elején nem tudtam hova tenni a könyvet, de ahogy haladtunk visszafelé a múltba és derültek ki a dolgok elkezdtek érdekelni miért is lett ez a vége, ami. Miért tette ezt Oliver? Miért lett ilyen ember?
Az tény, hogy az apja szörnyen bánt vele, így hátrányból indult az életben. Viszont a legtöbb tettéért ő a felelős és nem az apja. Lehet ha nem ilyen rideg vele akkor másképpen is történhettek volna az események, de nem minden szülők és szeretet nélkül felnövő gyerekből lesz szörnyeteg!
Így teljesen nem foghatóak a tettei az apjára és annak következményeire, ahogyan vele bánt. Ő dönthetett volna jobban, lehetett volna jobb ember! De még rosszabb lett!
Sajnáltam is a történetben az tény, bár leginkább azt a gyereket sajnáltam aki volt. Azt a felnőttet akivé vált egyáltalán nem! Több elszenvedője is volt a történetnek és Oliver személyiségének és tetteinek. A többségüket lelkileg viselte meg a tény, hogy Oliver az életük része volt és amíg az volt, sok szörnyűséget tett közvetve vagy közvetlenül.
Ha kíváncsiak vagytok, hogy pontosan mi is történt és mit tett Oliver, akkor olvassátok el a könyvet és legyetek a részesei ti is a szereplők gondolatainak. ;)
Mit tettél, Oliver?

Mit tettél, Oliver?

Liz Nugent
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
fb_img_1708723252072-1.jpg
Bondár Éva
tegnap

Befejeztem egy könyvet

Távol telt tőled tavaszom

Távol telt tőled tavaszom

Giulio Bertola
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
img_5443.jpeg
Virgínia Fekete-Virág
tegnap

Ajánló

Te hiszel a szörnyekben?
Valószínűleg erre a felnőttek többsége nemmel válaszolna, de ha egy gyerektől kérdezném, biztosan más lenne a helyzet.
Szántó Dániel pedig a legújabb ifjúsági regényében elmossa a határt a gyermeki képzelet és a valóság közt, és egy olyan univerzumot teremt, ahol sokáig abban sem voltam biztos, hogy merre vagyok arccal, vagy egyáltalán mi a könyv műfaja. Ez pedig csak még izgalmasabbá tette az olvasási élményt.
Dávidot váratlanul éri, amikor apja bejelenti, hogy költöznek, méghozzá egy eldugott kis helyre, ahol a lakosság száma elég alacsony, azonban gyorsan kiderül, hogy Ködhalomban az újak minden alkalommal eltűnnek. Az iskolában a fiúk két csapatra oszlanak, a feketeruhásokat Márk, a többieket pedig Zeusz vezeti, és utóbbi váltig állítja, hogy az új lakók minden esetben egy szörnynek esnek áldozatul.
Dávidnak hamar rá kell jönnie, hogy a szörny talán nem csak kitaláció, és sajnos elengedhetetlenné válik számára, hogy saját nyomozásba kezdjen, mely során a bosszúvágy is élesen megjelenik.
A szerző becsomagolja a felnőttek számára is rémisztően gyomorforgató emberi gonoszságot, és egy olyan formában tárja elénk, amitől a könyvben szereplő gyermekek a legjobban félnek: egy szörnyként, ami magával ragadja a társaikat, és ki tudja mit tesz velük.
Ez a misztikusnak ható történet az elejétől a végéig izgalmas, folyamatosan történik benne valami, szóval elég gyorsan el is olvastam, és újra csak azt tudom mondani, hogy ha még nem olvastatok a szerzőtől, akkor hajrá, minden alkalom megfelelő arra, hogy elkezdjetek ismerkedni a könyveivel ☺️
Ködhalom gyermekei
Toplista

Ködhalom gyermekei

Szántó Dániel
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
img_8438.jpeg
Zsófi Hajtó
tegnap

Ajánló

A Zodiákus Akadémia 4. – Árnyhercegnő után már teljesen biztos voltam benne, hogy ez a sorozat nem fél egyre magasabbra emelni a téteket. Ez a kötet sokkal sötétebb, érzelmileg megterhelőbb és kiszámíthatatlanabb volt, mint az előző részek, ezért szinte folyamatosan a könyv rabjának éreztem magam.✨
Ami ebben a részben különösen megfogott, az az volt, hogy a szereplőknek nemcsak a külső ellenségekkel, hanem saját félelmeikkel és döntéseik következményeivel is szembe kell nézniük. Tory és Darcy története itt már jóval összetettebb, és több olyan helyzettel találkoznak, ahol nincs egyértelműen jó vagy rossz választás. Ez sokkal érettebbé és hitelesebbé tette a történetet.🔥
Nagyon tetszett, hogy a könyv nagy hangsúlyt fektet a lojalitás és a bizalom témájára. Többször is előfordult, hogy azok okozták a legnagyobb meglepetést, akikről azt hittem, már teljesen kiismerhetőek. A kapcsolatok folyamatosan változnak, és senki sem pontosan az, akinek elsőre látszik.🌙
A romantikus szálak továbbra is rendkívül erősek, de számomra most inkább az érzelmi mélységük volt a meghatározó. Nem csupán a vonzalomról szólnak, hanem az áldozatokról, a fájdalomról és arról, hogy milyen nehéz néha a szívünkre hallgatni. Több jelenet is volt, ami egyszerre tört össze és adott reményt.💫
A világépítés ebben a részben ismét bővül, és egyre jobban kirajzolódik, hogy Solaria jövője mennyire bizonytalan. A háttérben húzódó konfliktusok már nem csupán az akadémia falain belül zajlanak, hanem egy sokkal nagyobb történet részévé válnak. Emiatt minden eseménynek nagyobb súlya van, és folyamatosan azt éreztem, hogy valami jelentős dolog közeleg.⚡
Összességében az Árnyhercegnő számomra az egyik legérzelmesebb része volt a sorozatnak. Többször meglepett, néhány fordulat teljesen váratlanul ért, és a végére úgy éreztem, hogy a karakterekkel együtt én is végigjártam ezt a nehéz utat. A befejezés pedig pontosan olyan volt, amilyennek egy Zodiákus Akadémia-kötet végét elképzelem: sokkoló, fájdalmas és lehetetlen utána nem azonnal a következő rész után nyúlni.📚🖤✨
Árnyhercegnő
Toplista

Árnyhercegnő

Éldekorált

Caroline Peckham, Susanne Valenti
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
img_8438.jpeg
Zsófi Hajtó
tegnap

Ajánló

A Zodiákus Akadémia 3. – Az számvetés számomra egyértelműen új szintre emelte a sorozatot. Míg az előző részek inkább a túlélésről és az erőviszonyok kialakulásáról szóltak, itt már minden döntésnek komoly következménye van, és a feszültség szinte egy pillanatra sem enged.✨
Tory és Darcy fejlődése ebben a kötetben különösen látványos. Már nem csupán próbálnak helytállni Solariában, hanem egyre inkább kezükbe veszik a saját sorsukat. Nagyon szerettem, hogy mindketten megmutathatták az erősségeiket, miközben a hibáik és bizonytalanságaik is megmaradtak, ettől pedig még emberibbnek éreztem őket.🔥
Az örökösök továbbra is a történet egyik legerősebb elemei. Ahogy egyre több réteg tárul fel a személyiségükből, folyamatosan változott a véleményem róluk. A szerzők remekül egyensúlyoznak aközött, hogy egyszerre legyenek szerethetők és frusztrálóak, így képtelenség közömbösen viszonyulni hozzájuk.🌙
A romantikus szálak ebben a részben még intenzívebbek, és az érzelmi hullámvasút garantált. A vonzalom, a bizalmatlanság és a konfliktusok olyan elegyet alkotnak, ami miatt folyamatosan azon kaptam magam, hogy még „csak egy fejezetet” szeretnék elolvasni.💫
A világépítés is tovább mélyül, egyre több titokra derül fény Solaria múltjával és a hatalmi harcokkal kapcsolatban. Közben a történet egyre sötétebb és komolyabb irányt vesz, ami még inkább fokozza a tétet és az izgalmat.⚡
Összességében Az számvetés az eddigi kedvenc részem lett a sorozatból. Tele volt érzelmekkel, fordulatokkal és olyan jelenetekkel, amelyek hosszú ideig velem maradtak. A befejezés után ismét ugyanazt éreztem: azonnal tudni akarom, hogyan folytatódik Tory és Darcy története.📚🖤
A számvetés

A számvetés

Éldekorált

Caroline Peckham, Susanne Valenti
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
anonymous-02.gif
Hőhl Niki
tegnap

Ajánló

Őszintén szólva én még mindig csak ismerkedek a fantasy műfajával, de nagyon kíváncsi voltam rá, hogy mit alkotott Ann Nette első könyves íróként.
Az írásmód, fogalmazás nekem nagyon tetszett. A szereplők is jól felépítettek, szerethetők voltak (persze nem mind).
Picit több csavart, vagy nagyobb csattanót el tudtam volna viselni, illetve a lezárást tekintve maradtak bennem megválaszolatlan kérdések. De ezek ellenére szerintem Ann Nette nagyon jó stílusban ír, úgyhogy ez egy ígéretes kezdet. ☺️
Rabmadár

Rabmadár

Ann Nette
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
anonymous-02.gif
book_diaries_by_me
tegnapelőtt

Ajánló

Azt hiszem, most már eljött az a pillanat, hogy bátran kimondhatom: teljesen mindegy, milyen történetet ír nekünk Rebecca Yarros, engem kérdés nélkül levesz a lábamról. Egyszerűen nem tud hibázni, és ez most sem volt másképp.
Imádtam! Az előző részt is nagyon megszerettem ebben a sorozatban, ezért nem volt kérdés, hogy elolvasom a folytatást is. Ha azonban tudtam volna, hogy ennyire magával ragad majd, már sokkal előbb leveszem a polcról.
Minden megvolt benne, ami ahhoz kellett, hogy egy pillanatra se akarjam letenni. Fantasztikus karakterek, akiket egyszerűen lehetetlen nem szeretni. Olyan érzelmek, amelyek teljesen átjárják az embert, és egyszer csak azt veszed észre, hogy eggyé válsz velük.
Egy történet, amely összetöri a szívedet, majd szépen lassan újra összeilleszti a darabjait. Kívülről csupán egy kisvárosnak tűnik, de ahogy haladsz az olvasással, rájössz, mennyi minden rejtőzik benne, és mennyi csodát tartogat.
Egy közösség, amelyet egy szörnyű tragédia kovácsol össze, mégis képes felállni, gyógyulni, és valami igazán csodálatosat létrehozni. Legszívesebben minden ott élő ember életébe betekintenék, és velük együtt élném a mindennapjaikat.
Ez valóban egy fantasztikus történet, de egy ilyen tehetséges írónőtől azt hiszem, ez egyáltalán nem meglepő.
Olvassátok, szeressétek, és hagyjátok, hogy benneteket is magával ragadjon! ♥️📚✨
Perzselő láng

Perzselő láng

Rebecca Yarros
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
img_3352-1.jpeg
Mikó Ivett
tegnapelőtt

Ajánló

A Riverside Akadémia falai között semmi sem az, aminek látszik. Titkok, manipuláció, sötét játszmák és egy nyomasztó légkör szövi át a történetet, amely egyre mélyebbre rántja az olvasót.
Bár eleinte nehezen találtam a helyem a könyvben, a történet második felére teljesen beszippantott az a misztikus, baljós hangulat, ami végig körüllengi a szereplőket és az akadémiát. Folyamatosan ott motoszkált bennem az érzés, hogy valami nincs rendben, és minden újabb titok csak még kíváncsibbá tett.
A befejezés pedig kifejezetten erősre sikerült: felpörögtek az események, összeálltak a kirakós darabjai, és olyan végszót kaptunk, ami miatt nehéz ellenállni a folytatásnak.
Ha szereted a sötét hangulatú, titkokkal és rejtélyekkel átszőtt dark romance történeteket, akkor érdemes lehet esélyt adnod az Ezüst hattyúnak.
Ezüst hattyú

Ezüst hattyú

Éldekorált

Amo Jones
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
konyv-1.png
Varga Eszter Mária
tegnapelőtt

Ajánló

Egészen tetszett, bár ha a őszinte szeretnék lenni, távolról sem én vagyok a célközönség. Így huszonéves fejjel azért akadtak benne olyan logikai bukfencek és bosszantóan megírt jelenetek, amiktől konkrétan pörgött a szemem az üregében... Én nem olvastam az LL könyveket kamaszként, azonban a barátnőim igen, így folyamatosan noszogattak, hogy adjak esélyt nekik. A legnagyobb fekete pontot nálam egyértelműen a lezárás kapta, hiszen a legizgalmasabb, legfeszültebb pillanatban vágta el a történetet. Értem én, hogy kell a feszültségkeltés, de na. Azonban minden hibája és bosszúsága ellenére egy kifejezetten szórakoztató, pörgős és modern olvasmányt kaptam.
Késtél

Késtél

Bexi-sorozat 1. kötet

Leiner Laura
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
konyv-1.png
Varga Eszter Mária
tegnapelőtt

Ajánló

Egyzserű és nagyszerű képes böngésző.
Az unokahúgom most 4 éves és imádta. A képek szuper aranyosak, a szövegek nem bonyolultak. Olyanoknak gyerekeknek ajánlanám, akik már tépkedik a kötetek oldalait, szeretik a lapozgatósabb könyveket, de még inkább az illusztrációk ragadják meg őket.
A macskagyűjtő

A macskagyűjtő

Lorna Scobie
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
konyv-1.png
Varga Eszter Mária
tegnapelőtt

Ajánló

Láttam, hogy ez a kötet sokaknak kicsit döcögősnek tűnt és megértem, mert én is éreztem rajta egyfajta megtorpanást. Amikor egy történet a célegyenesbe fordul, a nagy lezárás előtt hajlamosak túlnyúlni a dolgok és itt is így éreztem.
Ami viszont számomra mégis megmentette az élményt, az a karakterek közötti kapcsolatok végső beérése volt. Jó volt, ahogy ezek a fiatalok a közös cél érdekében teljesen egymásra hangolódtak, szerintem adott egy szép érzelmi ívet a sztorinak. Nem ez lett a legpörgősebb rész, de a lezárás miatt örülök, hogy végigjártam velük ezt az utat.
Állj mellém

Állj mellém

Leiner Laura
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
621794941_33515362914745019_7439669854160162094_n-1.jpg
Tőzsér Nikolett
tegnapelőtt

Ajánló

Sokan csábulunk el egy gyönyörű borító vagy egy különleges élfestés láttán, de ennél a könyvnél a tartalom legalább annyira lenyűgöző, mint a külső. Miközben a szemed gyönyörködik benne, a történet és a szereplők mélyen a szívedbe lopják magukat.
Első pillantásra egy fantasy történetnek tűnik a jó és a rossz harcáról, de ahogy haladunk előre, egyre inkább ráébredünk, hogy nem olyan egyszerű a terveket megvalósítani. A történet különleges hangulatát egy mágikus tükör narrációja adja, ami számomra már önmagában is hatalmas pluszt jelentett.
Rose és Viola kapcsolata pedig minden volt, csak nem megszokott. Nem egy sablonos enemies-to-lovers szál bontakozik ki előttünk, hanem valami sokkal egyedibb és mélyebb. Még ha az elején nem is így tűnik, érdemes kivárni. Az intim jelenetük is olyan különleges volt, máshol még hasonlóval nem találkoztam. Rose karakterét pedig egyszerűen képtelenség nem szeretni: titokzatos, összetett és folyamatosan tartogat meglepetéseket.
A történetben helyet kap a mágia, a halál, a titkok, a látomások, az átkok, a veszélyes alkuk, az eljátszott jegyesség és rengeteg lelki fájdalom is, mégsem éreztem egyetlen pillanatig sem túlzsúfoltnak. Minden a helyén volt, és tökéletesen építette a világot és a karaktereket.
Egyszerűen mindent imádtam benne. Az írónő stílusa teljesen magával ragadott: a leírások gyönyörűek, a párbeszédek szellemesek és csipkelődőek, a cselekmény pedig végig átgondolt és izgalmas maradt.
Az egyetlen dolog, amit sajnáltam, hogy véget ért. Ritkán találkozom olyan könyvvel, amelynek minden oldalát ennyire élvezem, de ez pontosan ilyen volt. Nálam abszolút aranyérmes lett, az első betűtől az utolsóig rajongtam érte. Az a varázslat, amit kiváltott belőlem, nem egyetlen nagy fordulatnak köszönhető, hanem annak a rengeteg apró részletnek, gondosan megírt mondatnak, hangulatnak és kidolgozott cselekményszálnak, amelyek együtt valami igazán különleges olvasmányélményt alkottak.
Hét halálos tövis

Hét halálos tövis

Éldekorált

Amber Hamilton
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
konyv-1.png
Varga Eszter Mária
tegnapelőtt

Ajánló

Furcsa és egyben tök jó élmény volt belekezdeni egy olyan történetbe, amely egy korábbi nagy siker közvetlen folytatásaként indít, mégis teljesen új alapokra helyezi az eseményeket. A korábbi dicsőség árnyékával tudtam azonosulni, illetve a folyamatos külső kritika és az internetes kommentek iszonyatosan fojtogató légkört teremtettek.
Viszont teszett, ahogy a teljesen különböző háttérrel rendelkező karakterek kénytelenek egyetlen csapattá kovácsolódni, az egész egy olyan pszichológiai és érzelmi hullámvasút volt, ami teljesen beszippantott.
Bízz bennem

Bízz bennem

Leiner Laura
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
konyv-1.png
Varga Eszter Mária
tegnapelőtt

Ajánló

Mindig szeretem, amikor egy történet képes azonnal kiragadni a szürke hétköznapokból és ez a kötet pontosan ezt tette velem. Már az első oldalaktól kezdve érezhető volt az a jellegzetes, magával ragadó atmoszféra, ami miatt olyan könnyű szeretni az LL könyveket. Számomra a legnagyobb élményt a karakterek közötti dinamika és a belső fejlődésük nyújtotta, bár egyértelműen nem vagyok a célkorosztályban. Szerencsére a könyv a könnyed pillanatok mellett olyan mélyebb, mindenki számára ismerős témákat is feszeget, mint az elfogadás és a saját utunk megtalálása.
Higgy nekem

Higgy nekem

Leiner Laura
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
konyv-1.png
Varga Eszter Mária
tegnapelőtt

Befejeztem egy könyvet

Riordan"s Revenge - Riordan bosszúja
Toplista

Riordan's Revenge - Riordan bosszúja

Éldekorált

Jolie Vines
Te lehetsz a legelső, aki kedveli ezt a bejegyzést
 
Könyvklub banner
Megújult az Idővonal banner